Apel z okazji urodzin Ojca Świętego

Co roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy urodziny naszego patrona - Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku przypada 102 rocznica, którą wspólnie przeżywaliśmy.

17 maja uczniowie naszej szkoły zgromadzili się przed pomnikiem Ojca Świętego, aby w szczególny sposób oddać mu hołd. By nadać uroczystości podniosły charakter wprowadzono sztandar szkoły, a następnie zaśpiewano "Hymn ogólnopolskiej rodziny szkół imienia Jana Pawła II". Pan Dyrektor i przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze przed pomnikiem Papieża Polaka Jana Pawła II.

Dalsza część apelu odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy I, II, IV, V, VI oraz chłopców z klasy VIII. Oczywiście nie zabrakło pięknych utworów, które przypominają nam naszego rodaka -"Liczę na Ciebie Ojcze", "Kochamy Cię Janie Pawle II", "Moje miasto Wadowice" czy też ulubionej piosenki papieża "Barki". Pomiędzy piosenkami mogliśmy wysłuchać przemyśleń na temat naszego patrona, który w naszych sercach pozostał jako Papież pokoju, wielki pielgrzym, przyjaciel dzieci i młodzieży. I chociaż nie ma go wśród nas, to pamięć o nim jest ciągle żywa. Nad przebiegiem dzisiejszego apelu czuwała pani Celina Kulesza, a o oprawę muzyczną zadbał pan Kamil Pałubiński. Mamy nadzieję, że dzięki takim uroczystościom pamięć o Janie Pawle II nigdy nie zgaśnie.