Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-200 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

2017-10-04

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły noszące imię Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach.  Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z  pocztem sztandarowym z klasy III gimnazjum  na czele z p. dyrektorem  Krzysztofem Ochmańskim uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza Rodziny  biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Czytaj więcej o: Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze
2017-09-29

Noc Filmowa

Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w Szkolnych Nocach Filmowych organizowanych przez swoich wychowawców. Taka forma spędzania czasu w szkole odpowiada zarówno uczniom szkoły podstawowej jak i gimnazjalistom. To już nasza szkolna tradycja. Uczniowie oglądają filmy, uczestniczą w zabawach, rozgrywkach sportowych, ale też mają czas na wspólne spotkanie i koleżeńskie rozmowy.

Czytaj więcej o: Noc Filmowa
2017-09-28

Wyjazd klas IV - VI do Hutnika i Biblioteki

28 września uczniowie klas IV – VI odwiedzili kino studyjne w DK „Hutnik” oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie Wyjazd zorganizowały panie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Elżbieta Stokarska.

Czytaj więcej o: Wyjazd klas IV - VI do Hutnika i Biblioteki
2017-09-27

Oddział przedszkolny w Hutniku

27 września 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką swojej wychowawczyni p. Agnieszki Kowalskiej oraz pedagog p. Iwony Ochmańskiej i jednej z mam – p. Małgorzaty Wyrzykowskiej odwiedziły Wyszków. Tu w Domu Kultury Hutnik obejrzały spektakl profilaktyczny Zielona wyspa pirata Pifpafa.

Czytaj więcej o: Oddział przedszkolny w Hutniku
2017-09-23

Klaudia, Kasia, Iza na sportowym podium

Klaudia Balińska z klasy 7 odniosła zwycięstwo w Powiatowych Zawodach Przełajowych w Długosiodle. Iza Wicińska z klasy III gimnazjum zajęła II miejsce, a Kasia Kowalska z klasy II gimnazjum – III. Zawody odbyły się 23.09. 2017 roku. 

Zawodników do sportowej rywalizacji przygotował p. Szymon Strychalski.

Czytaj więcej o: Klaudia, Kasia, Iza na sportowym podium
2017-09-22

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

22 września 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Tematem była „Bezpieczna droga do szkoły. Policjantki Wioleta Szymanik i Marta Gerlicka  przypomniały uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwróciły uwagę na niewłaściwe zachowanie i wynikające z niego przykre konsekwencje.  Inicjatorem spotkania był p. dyr. Krzysztof Ochmański i p. pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo przede wszystkim!
2017-09-21

Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli

21.09.2017 roku uczniowie klasy  III gimnazjum pod opieka p. Teresy Przygody przeprowadzili demokratyczne wybory, podczas których wyłoniono opiekuna i przewodniczącego samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach.  Uczniowie klas IV – VII i gimnazjum zadecydowali w tajnym głosowaniu, że opiekunem w roku 2017/18 będzie p. Anna Suchta, a przewodniczącą Weronika Grzegorczyk z klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej o: Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli
2017-09-15

Udział w Akcji "Sprzątanie Świata"

Uczniowie  ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką swoich nauczycieli po raz kolejny przyłączyli się do Akcji Sprzątanie świata”. Sprzątaliśmy ulice w Leszczydole Nowinach i  miejsca, które są najbardziej zaśmiecone.

Czytaj więcej o: Udział w Akcji "Sprzątanie Świata"
2017-09-10

Kolejna akcja szkolnego Wolontariatu

Koło Wolontariatu działające w naszej szkole pod opieką p. Iwony Ochmańskiej podjęło kolejne wyzwane. Tym razem 10 IX 2017 r. zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową podczas odpustu i festynu parafialnego.

Czytaj więcej o: Kolejna akcja szkolnego Wolontariatu
2017-09-04

Nowy rok 2017/2018 rozpoczęty!

4 września 2017 roku pan dyrektor Krzysztof Ochmański serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców zgromadzonych na sali gimnastycznej i oficjalnie ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Roku szczególnego, w którym weszła w życie nowa reforma szkolna. Wygaszane są gimnazja, a szkoła podstawowa jest wydłużona o klasę VII i VIII. Nasza szkoła staje się Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: Nowy rok 2017/2018 rozpoczęty!
2017-08-30