Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

2018-07-01

Koncert naszego ZPiT „Wyszków” na Święcie Leszczyny

1 lipca już po raz czwarty zorganizowano Dzień Leszczyny. Tym razem w Leszczydole Starym. Jest to święto całej gminy. Festyn zgromadził mieszkańców wszystkich Leszczydołów na czele z sołtysami.  Licznie przybyli mieszkańcy Leszczydołu – Nowin. Głównym atutem tej sołeckiej imprezy był ciekawy program artystyczny. Jednym z jego punktów był koncert naszego ZPiT „Wyszków”.

Czytaj więcej o: Koncert naszego ZPiT „Wyszków” na Święcie Leszczyny
2018-06-26

Świetny koncert ZPiT „Wyszków”

26. czerwca 2018 roku ZPiT „Wyszków” dał świetny koncert w Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie.  Młodzi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zatańczyli na najwyższym poziomie. Tym występem zespół podsumował rok szkolny 2017/18 i po nim artyści będą mogli trochę odpocząć  od prób i koncertów. Występ zgromadził rodziny, przyjaciół i sympatyków zespołu. Kto koncert obejrzał wyszedł z niego  pod wielkim wrażeniem.

Czytaj więcej o: Świetny koncert ZPiT „Wyszków”
2018-06-23

Występ uczniów na Pułtuskim Festiwalu

Zespół wokalny z klasy III szkoły podstawowej w składzie: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Alicja Szczesna i Amir Zając wystąpił  23. czerwca  2018 r. na scenie głównej podczas VI Pułtuskiego Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona. Zaśpiewał piosenkę Ciągle pada.

Czytaj więcej o: Występ uczniów na Pułtuskim Festiwalu
2018-06-21

EKOWALENTYNKI czyli kochamy recykling

Już po raz kolejny Koło Wolontariatu pod kierunkiem swojego opiekuna p. Iwony Ochmańskiej zorganizowało w szkole 14. lutego 2018 r. EkoWalentynki. W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, ale szczególnie: Iza Wicińska, Ola Boroń i Klaudia Godleś. Wolontariusze zbierali baterie i nagradzali słodyczami. Wykonali na korytarzu tematyczną gazetkę. Wszystko z troski o ekologię. Uczniowie ze wszystkich klas starali się wesprzeć tę pożyteczną akcję. Za 200 baterii można było dostać czekoladki, za 70 dużego lizaka, a za 15 małego.

Czytaj więcej o: EKOWALENTYNKI czyli kochamy recykling
2018-06-21

Koło Wolontariatu podsumowało kolejną akcję charytatywną

Opiekun Koła Wolontariatu p. Iwona Ochmańska i jego członkowie podsumowali kolejną akcję swoich działań. Była to akcja charytatywna Nakrętka. Przez cały rok wolontariusze zbierali nakrętki od butelek, aby wesprzeć Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek.

Czytaj więcej o: Koło Wolontariatu podsumowało kolejną akcję charytatywną
2018-06-21

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Czytaj więcej o: Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
2018-06-18

20. lat z Patronem Janem Pawłem II

Nasza szkoła 18. maja 1998 roku przyjęła imię Jana Pawła II. Byliśmy wtedy 18. szkołą w Polsce noszącą takie imię. Teraz tych szkół jest ponad 1300. I tak już 20. lat szkoła ma wielkie szczęście nosić tak wspaniałe imię. 15. czerwca 2018 r. uczciliśmy jubileusz piękną uroczystością. Uczestniczyli w niej uczniowie i  nauczyciele na czele z p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim, rodzice i zaproszeni goście. Ksiądz proboszcz Sławomir Idźkowski odprawił Mszę świętą(oprawa muzyczna zespół p. Zająców), uczniowie przedstawili wzruszającą część artystyczną, ZPiT Wyszkówzaśpiewał i zatańczył. Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, 50. biało – czerwonych balonów uczciło 100. lecie odzyskania niepodległości. Na korytarzu wyeksponowano wystawę poświęconą patronowi, która została sprowadzona ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej o: 20. lat z Patronem Janem Pawłem II
2018-06-18

Na ognisku profilaktycznym

18. czerwca 2018 r. 30. osobowa grupa uczniów z klasy VII i gimnazjum uczestniczyła w ognisku profilaktycznym, które zapłonęło w Rybnie. Spotkali się tu uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z terenu gminy i powiatu wyszkowskiego. Wspólne spotkanie było podsumowaniem działań profilaktycznych w gminie Wyszków w roku szkolnym 2017/18. Nie mogło zabraknąć niezwykle zaangażowanych w działania profilaktyczne uczniów z naszej szkoły. Wyjazd zorganizowała p. pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Na ognisku profilaktycznym
2018-06-15

Nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Religijnej

15 czerwca 2018 r. zostały ogłoszone w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół województwa mazowieckiego. W konkursie plastycznym wzięli też udział nasi uczniowie. I odnieśli sukces. Sebastian Zięba zajął II miejsce, a wyróżnienia zdobyli: Gabriel Marzec z klasy II i Lena Radziewicz z klasy VII.

Czytaj więcej o: Nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Religijnej
2018-06-13

Wyszkowski Dzień Nauki

Uczniowie z klasy II gimnazjum pod kierunkiem opiekunów projektu reprezentowali naszą szkołę na Wyszkowskim Dniu Nauki. Odbył się on już po raz ósmy 13 czerwca 2018 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w  Wyszkowie. W tym roku przebiegał pod hasłem: "1918 - 2018 - Piękna Niepodległa" i poświęcony był 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z gminy Wyszków mieli okazję zaprezentować swoje projekty i zapoznać się z projektami z innych szkół. Piękne projekty naszych gimnazjalistów podziwiał p. dyr. Krzysztof Ochmański reprezentujący naszą szkołę na uroczystości oraz uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum.

Czytaj więcej o: Wyszkowski Dzień Nauki
2018-06-08

Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum – wzięli udział  8. czerwca 2018r.  w IV Turnieju Wiedzy o Lesie. Naszą szkołę reprezentowały 2. trzyosobowe zespoły. Kornelia Żmijewska, Katarzyna Kowalska i Magdalena Krawczyk z klasy II.

Czytaj więcej o: Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie
2018-06-08

Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie

Uczniowie klasy V, VI i VII ze swoimi wychowawczyniami – T. Przygodą, A. Skawską i E. Stokarską wybrali się 8. czerwca 2018 r. do kina w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na film Bella i Sebastian 3. Jest to film familijny produkcji francuskiej.

Czytaj więcej o: Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie
2018-06-07

Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach

7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leszczydole – Nowinach  odbył się festyn rodzinny Cudownych rodziców mam. Dzieci z klas O – III wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły do szkoły swoich rodziców i przygotowały dla nich ciekawy program. Wierszem i piosenką chciały im podziękować za codzienny trud i powiedzieć, jak bardzo ich kochają. Były tańce, piosenki, wiersze oraz wspólne zabawy sportowe. Po prostu mnóstwo dobrej zabawy z mamą i tatą. Dzieci zaprosiły też p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego.

Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach
2018-06-05

Niecodzienne spotkanie z Polakiem z Atlanty

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i  klasy II gimnazjum mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem ze Stanów Zjednoczonych. 5 czerwca 2018 r. szkołę naszą odwiedził  Robert Lyle. Przyleciał  on do Leszczydołu – Nowin, aby odwiedzić swojego kolegę Jacka Zabielskiego, od 2. lat mieszkańca naszej wioski.

Czytaj więcej o: Niecodzienne spotkanie z Polakiem z Atlanty
2018-06-03

Uczestniczyliśmy w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego

P. dyrektor Krzysztof Ochmański i poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p.  Adrianą Rozenek wzięli udział 3. czerwca 2018 r. w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego przedwojennego burmistrza Wyszkowa, ojca Honorowego Obywatela Gminy Wyszków Bolesława Wolskiego i dwóch uratowanych przez niego małych Żydówek. Pomnik stanął na placu Wyzwolenia w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Uczestniczyliśmy w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego
2018-05-31

Uczniowie na Piastowskim Szlaku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach pojechali, zobaczyli i 100. lecie niepodległości uczcili. Klasa V, VI i VII spędziła  kilka majowych dni 2018 roku w sercu Polski, na Piastowskim Szlaku. To tu w okolicach Gniezna, Kruszwicy, Ostrowa Lednickiego i Biskupina nasi przodkowie zbudowali państwo Polan. Uczniowie poznali miejsca związane z państwem pierwszych Piastów. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż w tamte okolice. Te miejsca, każdy Polak powinien znać, i powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Wyjazd zorganizowały panie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Anna Suchta.

Czytaj więcej o: Uczniowie na Piastowskim Szlaku
2018-05-31

List Prezesa KRUS

Wiosenny kalendarz obfituje w ważne daty: 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja –Dzień Matki, 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień  Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Ojca. To szczególne dni, podczas których przypominamy sobie, jak istotne są więzi z najbliższymi, jak ważną komórką społeczną  jest rodzina oraz jak jej prawidłowe funkcjonowanie wpływa na całe społeczeństwo. To rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przygotowuje dziecko do samodzielnego i odpowiedzialnego życia, pielęgnuje tradycję i przekazuje najważniejsze wartości.

Czytaj więcej o: List Prezesa KRUS
2018-05-29

Spotkanie z dietetykiem

29. maja 2018 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum spotkali się w naszej szkole z dietetyk p. Małgorzatą Wąsiewicz.

Organizatorem spotkania była p. pedagog Iwona Ochmańska. P. dietetyk przypomniała uczniom zdrowe zasady odżywiania, opowiedziała o złych nawykach żywieniowych i niezdrowych produktach.

Czytaj więcej o: Spotkanie z dietetykiem