Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

2018-03-12

Start w Konkursie poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu

Lena Radziewicz i Agata Idzkiewicz z klasy VII oraz Janek Książek z II gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w VI Warszawskim Konkursie związanym z  bohaterem Polski niepodległej J. Piłsudskim. Nosił on tytuł : „Tak żyć, jak żyłem, warto było”.

Czytaj więcej o: Start w Konkursie poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu
2018-03-09

Wygrali szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Jan Wołyniec z klasy I, Podgórski Szymon i Zając Amir z klasy III szkoły podstawowej będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. Uczniów przygotowały panie: Elżbieta Szymańska i Jolanta Piątkowska. Eliminacje przeprowadziła szkolna biblioteka.

Czytaj więcej o: Wygrali szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”
2018-03-07
2018-03-06

Pokaz historyczny „Ku niepodległej”

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum aktywnie włączają się w zadania realizowane przez naszą szkołę w 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Tym razem mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków. Odbyła się ona 6. marca 2018 r. Przedstawiła ją Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina. Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem pokazu czuwała nauczycielka historii p. Teresa Przygoda.

Czytaj więcej o: Pokaz historyczny „Ku niepodległej”
2018-03-06

Alicja Szczesna wyrecytowała nagrodę

Alicja Szczesna i Szymon Podgórski, uczniowie klasy III szkoły podstawowej - zwycięzcy eliminacji szkolnych Konkursu Recytatorskiego Utworów Jana Brzechwy – reprezentowali naszą szkołę 6 III 2018 r. w gminnym konkursie w Lucynowie.

Czytaj więcej o: Alicja Szczesna wyrecytowała nagrodę
2018-03-04

Nasi uczniowie pobiegli Tropem Wilczym

Milena Kulesza, Klaudia Balińska, Tomek Włodarczyk, Olek Włodarczyk, Kuba Dawidczyk, Dawid Stosio, Krystian Krajewski, Kacper Leszczyński, Klaudiusz Olender uczcili 4 III 2018 r. Pamięć Żołnierzy Wyklętych udziałem w biegu Tropem Wilczym.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie pobiegli Tropem Wilczym
2018-02-28

Podróż do Krainy Baśni

Nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-III wybrali się 28 marca 2018 na spektakl teatralny Bajka o kocie w butach. Wystąpili w nim aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Popularna bajka przeniosła dzieci w  niezwykle kolorowy, rozśpiewany i roztańczony świat. Historię wypędzonego z domu Janka, którego los odmienił niezwykły kot, dzieci obejrzały z niezwykłym zainteresowaniem. Bardzo przeżywały jego przygody.

Czytaj więcej o: Podróż do Krainy Baśni
2018-02-22

Ksiądz Jan Soliwoda pożegnał się z naszą szkołą.

              22 lutego 2018 roku ks. proboszcz Jan Soliwoda na uroczystym apelu pożegnał się z naszymi uczniami i nauczycielami. Opuścił swoją parafię w Leszczydole-Nowinach i przeniósł się na inną wskazaną przez biskupa łomżyńskiego. Przez kilka lat był nie tylko duszpasterzem naszej parafii, ale też nauczycielem katechetą. Dlatego cała społeczność szkolna na czele z panem dyrektorem Krzysztofem Ochmańskim podziękowała mu kwiatami, pamiątkowym ryngrafem i gromkimi oklaskami. Za dotychczasową współpracę, za możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu Parafii -  podziękowali przedstawiciele  naszego szkolnego Koła Wolontariatu.

Czytaj więcej o: Ksiądz Jan Soliwoda pożegnał się z naszą szkołą.
2018-02-16

Nasz PaTPORT na lodowisku i trampolinach w Warszawie

28 członków szkolnego PaTPORTU z opiekunem p. Iwoną Ochmańską- pomysłodawczynią wyjazdu  i paniami: Adrianą Rozenek i Teresą Przygoda wyjechało w piątkowe popołudnie 16. lutego 2018 r.  na wycieczkę do Warszawy. Czekały tu na nich dwie niespodzianki: lodowisko na Stadionie Narodowym i zabawy na trampolinach w hangarze 646 na Gocławiu.

Czytaj więcej o: Nasz PaTPORT na lodowisku i trampolinach w Warszawie
2018-02-14

Walentynki w Oddziale Przedszkolnym

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wykonują walentynkowe laurki, rysują  serca. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Dzieci też mają  swoje pierwsze przedszkolne sympatie. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat.

Czytaj więcej o: Walentynki w Oddziale Przedszkolnym
2018-02-14

Walentynkowe atrakcje

Samorząd uczniowski pod kierunkiem swojego opiekuna p. Anny Suchty zorganizował uczniom naszej szkoły - z okazji Walentynek-  pocztę walentynkową.

Czytaj więcej o: Walentynkowe atrakcje
2018-02-14
2018-02-11

Kolejny SUPERTALENT w naszej szkole

Już po raz drugi 11.02.2018 r. nasi uczniowie zdobyli miano Supertalentu. Tym razem podwójną statuetkę. Kilka lat temu trafił Supertalent  w ręce szkolnego chóru. Teraz do uczniów klasy III szkoły podstawowej. Dodatkowo otrzymali  nagrodę publiczności. Zespół wokalny wystąpił w składzie: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Alicja Szczesna i Amir Zając. W pięknych krakowskich strojach zaprezentowali piosenkę W moim ogródecku. Uczniów przygotowała p. Jolanta Piątkowska. W repertuarze Moniki Kuszyńskiej z Eurowizji z 2015 r. zaprezentowała się uczennica naszego gimnazjum Marta Zalewska. Zaśpiewała piosenkę In the name of love. Zespół przeszedł eliminacje i wziął udział w próbie generalnej.

Czytaj więcej o: Kolejny SUPERTALENT w naszej szkole
2018-02-10

Zabawa karnawałowa w naszej szkole

10 lutego 2018 r. odwiedził naszą szkołę bardzo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj z workami pełnymi prezentów . Uczniowie otrzymali paczki, bawili się na zabawie karnawałowej, chętni  wzięli udział w konkursach z nagrodami . Niespodzianką artystyczną był występ ZPiT Wyszków, który tym razem nie zatańczył na ludowo tylko zaprezentował układy bardziej nowoczesne. Zabawę poprowadził profesjonalny didżej. Te wszystkie atrakcje przygotowała rada rodziców z p. Edytą Boroń i Arkadiuszem Wicińskim na czele i p. dyr. Krzysztof Ochmański. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele.

Czytaj więcej o: Zabawa karnawałowa w naszej szkole
2018-01-31

Szkolny etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

30 i 31 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs Młodzież zapobiega pożarom. Organizatorem jego jest p. pedagog Iwona Ochmańska. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Osoby z najwyższą liczbą punktów będą reprezentowały naszą szkołę na gminnym konkursie w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Szkolny etap konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”
2018-01-28

Zespół Pieśni i Tańca Wyszków na warsztatach

ZPiT Wyszków wypoczywał i szlifował formę

ZPiT Wyszków działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach spędził ferie zimowe niezwykle pracowicie. W dniach od 22 do 28 stycznia 2018 r. kilkudziesięciu członków zespołu pod opieką choreografa Bartosza Wójcika i nauczycieli Iwony Ochmańskiej i Elżbiety Szymańskiej wyjechało do Ośrodka Rehabilitacyjno – Sportowego w  Sypniewie. Tam młodzi artyści szlifowali swoje umiejętności taneczno – wokalne, a w wolnym czasie wypoczywali. Wyjazd zorganizował opiekun zespołu Bartosz Wójcik i dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański. 

 

Czytaj więcej o: Zespół Pieśni i Tańca Wyszków na warsztatach
2018-01-12

Zimowe szaleństwa na lodowisku w Wyszkowie

12 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję pojeździć na łyżwach na lodowisku miejskim w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Zimowe szaleństwa na lodowisku w Wyszkowie
2018-01-08

Karnawałowe spotkanie w Dalekim Tartak

8 stycznia 2018 r. klasa VI ze swoją wychowawczynią Teresą Przygodą pojechała do Dalekiego Tartak. Odwiedziła tam gościnny dom babci Tytusa – jednego z uczniów. To było niezwykłe spotkanie międzypokoleniowe z pączkiem w roli głównej. Nie zabrakło rozmów w przemiłej atmosferze, zabaw, zdjęć i największej frajdy dla dzieci - wspólnego pieczenia pączków.

Czytaj więcej o: Karnawałowe spotkanie w Dalekim Tartak