Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Dzisiaj na tablicy

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Leszczydole-Nowinach informuje,


Terminy i sposób rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rocznik 2019/2020

 
  Bal absolwentów

 

 

Artykuły

2019-05-11

I miejsce Julii Ochmańskiej

Julia Ochmańska uczennica klasy III gimnazjum zajęła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Chełmoński wczoraj i dziś”. Konkurs zorganizowało Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Inspiracją konkursu była twórczość mistrza pędzla Józefa Chełmońskiego. To już kolejny sukces Julki.

Czytaj więcej o: I miejsce Julii Ochmańskiej
2019-05-08
2019-05-10
2019-04-25

Marysia Winkler laureatem konkursu kuratoryjnego

25 kwietnia 2019 roku Marysia Winkler uczennica III klasy gimnazjum odebrała nagrodę w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Uzyskała tytuł laureata kuratoryjnego konkursu o papieżu Polaku, zorganizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: Marysia Winkler laureatem konkursu kuratoryjnego
2019-04-16

Dziękujemy sponsorom I Zjazdu Absolwentów Szkoły

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach i Komitet Organizacyjny I Zjazdu Absolwentów Szkoły składają serdeczne podziękowanie sponsorom, którzy wsparli finansowo uroczystość. Dzięki Wam zjazd był bardziej atrakcyjny i spełnił oczekiwania uczestników.

Czytaj więcej o: Dziękujemy sponsorom I Zjazdu Absolwentów Szkoły
2019-04-14

Koło wolontariatu wsparło akcję „Pola Nadziei”

Już po raz dziesiąty wolontariusze z naszej szkoły 14 kwietnia 2019 roku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pola Nadziei”. Po Mszach świętych przed kościołem zbierali pieniądze na działalność Hospicjum Domowego Caritas działającego przy kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. W tym roku udało  się zebrać 769, 53 złote.

Czytaj więcej o: Koło wolontariatu wsparło akcję „Pola Nadziei”
2019-04-09

Bal Absolwentów

31 maja 2019 roku (piątek) zapraszamy na bal absolwentów. Spotkanie odbędzie się w Domu Weselnym Kasztelanka w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Bal Absolwentów
2019-04-04

Lena Radziewicz – Mistrz ortografii

Lena Radziewicz uczennica klasy VIII zdobywczyni wielu nagród w pozaszkolnych konkursach (nawet ogólnopolskich), tym razem została mistrzynią zmagań ortograficznych.

Czytaj więcej o: Lena Radziewicz – Mistrz ortografii
2019-03-21

IX Wiosenne Spotkania z Wojskiem

Uczniowie naszej szkoły witają  I Dzień Wiosny w nietypowy sposób. Tak było i w tym roku szkolnym. 21 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum wyjechali do Wyszkowa, aby uczestniczyć w Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem.

Czytaj więcej o: IX Wiosenne Spotkania z Wojskiem
2019-02-14

Uczniowie klasy VI w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”

Kinga Soliwoda, Amos Zając i Tobiasz Szymański uczniowie klasy VI reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie konkursu w Wyszkowie. Zmagania konkursowe odbyły się 14 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.  Uczniów do konkursu przygotowała p. Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy VI w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”
2019-02-23

„Powrócisz tu….” I Zjazd Absolwentów Szkoły w Leszczydole – Nowinach

23 lutego 2019 roku w naszej szkole czas na moment zatrzymał się dla ponad setki absolwentów, którzy przybyli na I Zjazd.  Powrócili, jak za dawnych lat, w zaczarowany szkolny świat. Magia działała i udzieliła się wszystkim. 

Czytaj więcej o: „Powrócisz tu….” I Zjazd Absolwentów Szkoły w Leszczydole – Nowinach
2019-03-18

Spektakl profilaktyczny „Ćpunka”

Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum obejrzeli 18 marca 2019 roku w WOK Hutnik w Wyszkowie spektakl profilaktyczny Ćpunka.  Wyjazd zorganizowała p. pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Spektakl profilaktyczny „Ćpunka”
2019-03-14

Wiktoria Parys wyrecytowała III miejsce

Wiktoria Parys z klasy IV zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim utworów Jana Brzechwy w Lucynowie.  Zarecytowała wiersz Samochwała.

Czytaj więcej o: Wiktoria Parys wyrecytowała III miejsce
2019-03-03

Nasi uczniowie pobiegli Tropem Wilczym

Milena Kulesza, Klaudia Balińska, Szymon Piecychna, Bartek Durka, Krzysztof Kamiński i najmłodszy – uczeń klasy III szkoły podstawowej – Tomek Włodarczyk pobiegli 3 marca 2019 roku „Tropem Wilczym” w Leszczydole-Nowinach.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie pobiegli Tropem Wilczym
2019-02-25

Ach, jak przyjemnie na lodzie ślizgać się

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli mieli okazję wyjechać na lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Ach, jak przyjemnie na lodzie ślizgać się
2019-02-15

Lena Radziewicz wyróżniona w VII Warszawskim Konkursie

Lena Radziewicz  uczennica klasy VIII zdobyła wyróżnienie w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Konkurs nosił tytuł Tak żyć, jak żyłem, warto było…”Józef Piłsudski.

Czytaj więcej o: Lena Radziewicz wyróżniona w VII Warszawskim Konkursie
2019-01-23

Kochana Babciu, kochany Dziadku!

23 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 – III zaprosili na uroczyste spotkanie. Przygotowali sami prezenty, występy artystyczne i słodki poczęstunek(tu nieoceniona pomoc rodziców). Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni. Aż miło było popatrzeć na tę międzypokoleniową integrację. Uroczystość przygotowały wychowawczynie uczniów: Jolanta Piątkowska, Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Agnieszka Kowalska, Magdalena Nieborek.

Czytaj więcej o: Kochana Babciu, kochany Dziadku!
2019-01-20

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” kolędował w kościele

20 stycznia 2019 roku podczas Mszy św. o godzinie 12.00 w kościele p/w Chrystusa Sługi w Leszczydole – Nowinach wystąpił nasz ZPiT „Wyszków”. Inicjatorem koncertu był p. dyrektor Krzysztof Ochmański.

Czytaj więcej o: Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” kolędował w kościele