Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

07-200 Wyszków

ul. Szkolna 26

Tel: (29) 679-14-66

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

2017-05-24

W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom

Pani Elżbieta Szymańska wychowawczyni klasy „O” zainicjowała akcję głośnego czytania „Rodzice czytają dzieciom”. W każdy piątek -  od grudnia 2016 do maja 2017 – chętni rodzice odwiedzali oddział przedszkolny i przez 20 – 30 minut czytali wybrane przez siebie lub dziecko utwory. Były więc bajki, opowiadania, wiersze i ciekawostki o zwierzętach.

Czytaj więcej o: W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom
2017-05-19

Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską

19 maja 2017 r. w kolejnej edycji „Polska biega”, na wyszkowskim stadionie biegały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz dorośli, seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Wśród nich, 15 gimnazjalistów z I i II klasy naszego gimnazjum. Uczniami opiekował się nauczyciel wychowania fizycznego p. Szymon Strychalski. 

Czytaj więcej o: Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską
2017-05-19

Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji

Alicja Szczesna z klasy II Szkoły Podstawowej doskonale wie, jak recytować utwory Jana Pawła II. Zrobiła to tak dobrze, że jurorzy Konkursu Recytatorskiego „O Janie Pawle II i dla  Jana Pawła II” przyznali jej I miejsce. Recytowała utwór „Po co mi mówisz”. Odbył się on w Szkole Podstawowej w Blochach.

Czytaj więcej o: Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji
2017-05-18

Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie może są i niskie ale nikt nie może powiedzieć, że nie mają uroku i są pozbawione atrakcji. Przekonali się o tym uczniowie klas IV – VI, którzy pod opieką swoich wychowawczyń: Teresy Przygody, Anny Suchty i Anny Skawskiej udali się na trzydniową wycieczkę (16 – 18. 05.  2017) w tamten region. Atrakcji nie brakowało. Było zwiedzanie, aktywność fizyczna, nauka poprzez doświadczenie i dużo wspólnej zabawy.

Czytaj więcej o: Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich
2017-05-14

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów

14 maja w Kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach miała miejsce podniosła uroczystość. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, odbył się Apel Poległych, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy wioski obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów. Obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły a i inne okoliczne szkoły wystawiły swoje.

Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów
2017-05-11

Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…..”

Maj obfituje w liczne rocznice historyczne. Pamiętamy o nich. W szczególny sposób jednak uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja. Klasa V pod kierunkiem nauczyciela historii p. Teresy Przygody i opiekunki szkolnego chóru p. Jolanty Piątkowskiej przygotowała uroczysty apel poświęcony tym doniosłym wydarzeniom. Gościnnie wystąpiła klasa IV eksponując symbole i barwy narodowe.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja
2017-05-10

Nasi sportowcy z licznymi medalami

10 maja 2017 roku 25 uczniów naszego gimnazjum walczyło o medale na Stadionie Miejskim w Wyszkowie. Były to Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne zorganizowane przez POKiS i Gminę Wyszków. Nasi sportowcy wrócili z licznymi medalami. Zdobywcy miejsc na podium będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach międzypowiatowych. Uczniów do zawodów przygotował p. Szymon Strychalski, który wraz z p. Iwoną Ochmańska opiekował się uczniami.

Czytaj więcej o: Nasi sportowcy z licznymi medalami
2017-05-02

2 maja - Dzień Flagi

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.

Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna w linku poniżej.

Czytaj więcej o: 2 maja - Dzień Flagi
2017-04-28

„Planeta Ziemia” - Dzień Ziemi w naszej szkole

28 kwietnia uczniowie klasy III szkoły podstawowej razem ze swoją panią Agnieszką Kowalską przygotowali uroczystość, podczas której świętowano Dzień Ziemi. Program skierowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego.

Czytaj więcej o: „Planeta Ziemia” - Dzień Ziemi w naszej szkole
2017-04-27

Pojechali, zaśpiewali zwyciężyli

Wielkie brawa dla uczniów z klasy II szkoły podstawowej. Zespół w składzie : Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Szymon Podgórski, Maja Strąk, Alicja Szczesna i Amir Zając pod kierunkiem swojej pani Jolanty Piątkowskiej przygotował piosenkę „W moim ogródecku” i zaprezentował ją na IV Gminnym Konkursie Muzyczno – Wokalnym „raz na ludowo” w Rybienku Leśnym. Piękne ludowe stroje, ciekawa aranżacja i głosy młodych artystów zaprocentowały I MIEJSCEM.

Czytaj więcej o: Pojechali, zaśpiewali zwyciężyli
2017-04-21

Egzaminy gimnazjalne już za nimi

Uczniowie naszego gimnazjum egzaminy mają już za sobą. Przez trzy kwietniowe dni (19,20,21) 20 uczniów z klasy III gimnazjum pisało testy ze wszystkich przedmiotów, jakie ich obowiązują.

Czytaj więcej o: Egzaminy gimnazjalne już za nimi
2017-04-04

Jan Paweł II – wiecznie żywy w naszych sercach

Społeczność Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach w szczególny sposób uczciła 12. rocznicę śmierci Patrona Szkoły Podstawowej Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem p. Celiny Kulesza, Patrycji Kuczyńskiej i p. Jolanty Piątkowskiej przygotowali część artystyczną. Przed pomnikiem swojego Patrona. zapalono znicze i złożono kwiaty.

Czytaj więcej o: Jan Paweł II – wiecznie żywy w naszych sercach
2017-03-21

Powitaliśmy Wiosnę

21. marca nasi uczniowie witali wiosnę w różny sposób. W szkole i podczas wyjazdu do Wyszkowa. Były konkursy z nagrodami, zawody sportowe, seanse filmowe. Każdy coś znalazł dla siebie i się nie nudził.

Czytaj więcej o: Powitaliśmy Wiosnę
2017-03-27

Jak to dawniej przed Wielkanocą bywało?

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach postanowili dowiedzieć się, jak w dawnych czasach ludzie przygotowywali się do Wielkanocy. W tym celu odwiedzili Kuźnię Kurpiowską w Pniewie. W scenerii dawnego wiejskiego domu robili tradycyjne palmy, pisanki i piekli ciasteczka słuchając opowieści o zwyczajach wielkanocnych. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę szkolną „Zwyczaje i obrzędy wielkanocne naszego regionu”.

Czytaj więcej o: Jak to dawniej przed Wielkanocą bywało?
2017-03-06

Udział w akcji „Twój Miś może zostać Ratownikiem”

Koło Wolontariatu pod kierunkiem opiekuna, pedagog p. Iwony Ochmańskiej wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „ Twój miś może zostać ratownikiem”. Trwała ona od 16 grudnia 2016  do 31. stycznia 2017 r. Akcję objął patronatem Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej i wojewoda mazowiecki.

Czytaj więcej o: Udział w akcji „Twój Miś może zostać Ratownikiem”
2017-03-06

Zmarł ksiądz Henryk Kietliński

Wieczorem 4 marca w Warszawie zmarł ksiądz Henryk Kietliński. Absolwent Szkoły w Leszczydole Nowinach, Honorowy Obywatel Wyszkowa.

Czytaj więcej o: Zmarł ksiądz Henryk Kietliński
2017-03-01

1 Marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych)

„ Ponieważ żyli prawem wilka

                                                          historia o nich głucho milczy…”

Prezentacja multimedialna przygotowana przez Aleksandrę Boroń z klasy II gimnazjum, apel przez  radiowęzeł poprowdzony przez dziennikarzy szkolnego radia Julię Ochmańską i Krzysztofa Kamińskiego „Nowiny z Leszczyny” i uczniów z  klasy I gimnazjum, wykonywanie plakatów, gazetka na korytarzu szkolnym, pogadanki  i oczywiście udział w Wyszkowskim Biegu Pamięci „Tropem wilczym” to formy, poprzez które uczniowie uczcili pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Koordynatorem działań była p. Teresa Przygoda – nauczyciel historii. Karolina Kowalska stanęła na podium.

Czytaj więcej o: 1 Marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych)
2017-03-08

Pożegnaliśmy księdza Henryka Kietlińskiego

Pożegnaliśmy księdza Henryka Kietlińskiego

Dyrektor, uczniowie i pracownicy naszej szkoły  wzięli udział  8. marca w pogrzebie księdza Henryka. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie w kościele pallotyńskim. Mszę celebrował  ks. abp Henryk Hoser w asyście kilkudziesięciu księży.  Naszą placówkę reprezentował dyrektor Krzysztof Ochmański, pracownicy – Renata Winkler, Elżbieta Szymańska, Teresa Przygoda, Anna Suchta, delegacje uczniów z gimnazjum oraz poczet sztandarowy z klasy VI. W pogrzebie uczestniczyły władze gminy i powiatu, liczne poczty sztandarowe, środowiska kombatanckie, przedstawiciele wojska, przyjaciele, rodzina i mieszkańcy Leszczydołu Nowin.

Czytaj więcej o: Pożegnaliśmy księdza Henryka Kietlińskiego
503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx