Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

07-200 Wyszków

ul. Szkolna 26

Tel: (29) 679-14-66

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

2017-06-23

Gminne zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wybrani uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, za świetne wyniki w nauce oraz aktywne włączanie się w życie szkoły i godne jej reprezentowanie na zewnątrz. Otrzymali je na gminnym zakończeniu roku szkolnego 2016/17 w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym – 23 czerwca 2017 r. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Krzysztof Ochmański i  szkolny poczet sztandarowy szkoły z opiekunką p. Anną Suchtą.

Czytaj więcej o: Gminne zakończenie roku szkolnego 2016/2017
2017-06-13

VII Wyszkowski Dzień Nauki - a my na nim

Trzy  grupy projektowe z klasy II gimnazjum reprezentowały naszą szkołę 13 czerwca na VII Wyszkowskim Dniu Nauki w Wyszkowie. Uczniowie  udawadniali w swoich projektach, że antyk jest ciągle żywy, że matematyka ma wiele wspólnego z malarstwem, a na skuteczną naukę języka angielskiego można znaleźć wiele ciekawych sposobów. Pomysły swoich starszych kolegów miała okazję obejrzeć klasa I, która przyjechała na  Dzień Nauki pod opieką p. Szymona Strychalskiego i p. Magdaleny  Jasiniak. Prezentacje projektów z dużym zainteresowaniem obejrzał  p. dyr. Krzysztof Ochmański.

Czytaj więcej o: VII Wyszkowski Dzień Nauki - a my na nim
2017-06-09

Na uroczystościach w Szkole Podstawowej w Białymbłocie

P. dyr. Krzysztof Ochmański,  poczet sztandarowy szkoły z opiekunką p. Anną Suchtą i Weronika Rolka uczennica klasy II uczestniczyli  9 czerwca w uroczystościach rocznicowych w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie. Placówka ta świętowała 60- lecie powstania szkoły oraz 15-lecie nadania szkole imienia Wielkiego Polaka.

Czytaj więcej o: Na uroczystościach w Szkole Podstawowej w Białymbłocie
2017-06-02

Konkurs ekologiczny „Czysta woda zdrowia doda”

Uczniowie klas I – III ze szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie ekologicznym „Czysta woda zdrowia doda”. Konkurs miał formę plastyczną. Z naszej szkoły wytypowano prace 5 uczniów: Nikoli Żuchowskiej, Błażeja Wiśniewskiego, Piotra Flura  z klasy III oraz Sebastiana Zięby i Filipa Kowalskiego z klasy II. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Agnieszka Kowalska.

Czytaj więcej o: Konkurs ekologiczny „Czysta woda zdrowia doda”
2017-06-02

„Kopciuszek” i inne atrakcje na Dzień Dziecka

Uczniowie klas IV – VI  swoje święto postanowili spędzić tym razem w Wyszkowie. Pomysł był świetny, bo taka forma wszystkim sprawiła wiele radości i na pewno długo pozostanie w pamięci. Był więc spektakl teatralny, wizyta w kawiarni oraz rekreacja w Parku Miejskim w Wyszkowie. Takie niespodzianki przygotowały klasom wychowawczynie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Anna Suchta.

Czytaj więcej o: „Kopciuszek” i inne atrakcje na Dzień Dziecka
2017-05-31

Klasy 0–3 w Krainie Westernu

31 maja 2017 klasy O – III szkoły podstawowej wyjechały z okazji Dnia Dziecka do Krainy Westernu. Dzieci spędziły tam pełen wrażeń dzień. Wyjazd swoim wychowankom zorganizowały panie: Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Jolanta Piątkowska i Agnieszka Kowalska.

Czytaj więcej o: Klasy 0–3 w Krainie Westernu
2017-05-31

Klasy I i II Gimnazjum na Mazurach

Od 29 do 31 maja klasa I i II gimnazjum integrowała się na Mazurach w położonym nad jeziorem  ośrodku „Kulka” na granicy Rezerwatu Przyrody Kulka. Uczniowie wypoczywali od szkolnych zajęć w ciszy i spokoju w otoczeniu pięknych mazurskich lasów. Wyjechali tam pod opieką swoich wychowawców, p. Adriany  Rozenek i  p. Szymona Strychalskiego oraz p. pedagog Iwony Ochmańskiej.

Czytaj więcej o: Klasy I i II Gimnazjum na Mazurach
2017-05-25

Poszukiwanie dobrego źródła energii

Po raz kolejny w tym roku - 25 maja 2017 - odbyło się w naszej szkole spotkanie z dietetykiem. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas I – VI ze szkoły podstawowej. Tematem były słodycze, a dzieci razem z panią dietetyk poszukiwały dobrych źródeł energii. Organizatorką spotkania była pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Poszukiwanie dobrego źródła energii
2017-05-24

W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom

Pani Elżbieta Szymańska wychowawczyni klasy „O” zainicjowała akcję głośnego czytania „Rodzice czytają dzieciom”. W każdy piątek -  od grudnia 2016 do maja 2017 – chętni rodzice odwiedzali oddział przedszkolny i przez 20 – 30 minut czytali wybrane przez siebie lub dziecko utwory. Były więc bajki, opowiadania, wiersze i ciekawostki o zwierzętach.

Czytaj więcej o: W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom
2017-05-24

Matematyczni Mistrzowie w Leszczydole Nowinach

W VIII Gminnym Konkursie Matematycznym „ Liczę na szóstkę z plusem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Leszczydole Nowinach, wzięło udział 6 szkół z Gminy Wyszków. 11 najlepszych matematyków z klas IV walczyło o miano Mistrza Matematyki. Organizatorkami konkursu były Anna Suchta i Adriana Rozenek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Czytaj więcej o: Matematyczni Mistrzowie w Leszczydole Nowinach
2017-05-22

Lokomotywa Pana Tuwima

Uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I i III pod opieką swoich pań: Elżbiety Szymańskiej, Jolanty Karaśkiewicz i Agnieszki Kowalskiej obejrzeli w Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie spektakl „Lokomotywa Pana Tuwima”. Oparty był na utworach znanego poety Juliana Tuwima.

Czytaj więcej o: Lokomotywa Pana Tuwima
2017-05-19

Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską

19 maja 2017 r. w kolejnej edycji „Polska biega”, na wyszkowskim stadionie biegały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz dorośli, seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Wśród nich, 15 gimnazjalistów z I i II klasy naszego gimnazjum. Uczniami opiekował się nauczyciel wychowania fizycznego p. Szymon Strychalski. 

Czytaj więcej o: Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską
2017-05-19

Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji

Alicja Szczesna z klasy II Szkoły Podstawowej doskonale wie, jak recytować utwory Jana Pawła II. Zrobiła to tak dobrze, że jurorzy Konkursu Recytatorskiego „O Janie Pawle II i dla  Jana Pawła II” przyznali jej I miejsce. Recytowała utwór „Po co mi mówisz”. Odbył się on w Szkole Podstawowej w Blochach.

Czytaj więcej o: Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji
2017-05-18

Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie może są i niskie ale nikt nie może powiedzieć, że nie mają uroku i są pozbawione atrakcji. Przekonali się o tym uczniowie klas IV – VI, którzy pod opieką swoich wychowawczyń: Teresy Przygody, Anny Suchty i Anny Skawskiej udali się na trzydniową wycieczkę (16 – 18. 05.  2017) w tamten region. Atrakcji nie brakowało. Było zwiedzanie, aktywność fizyczna, nauka poprzez doświadczenie i dużo wspólnej zabawy.

Czytaj więcej o: Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich
2017-05-14

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów

14 maja w Kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach miała miejsce podniosła uroczystość. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, odbył się Apel Poległych, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy wioski obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów. Obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły a i inne okoliczne szkoły wystawiły swoje.

Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów
2017-05-11

Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…..”

Maj obfituje w liczne rocznice historyczne. Pamiętamy o nich. W szczególny sposób jednak uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja. Klasa V pod kierunkiem nauczyciela historii p. Teresy Przygody i opiekunki szkolnego chóru p. Jolanty Piątkowskiej przygotowała uroczysty apel poświęcony tym doniosłym wydarzeniom. Gościnnie wystąpiła klasa IV eksponując symbole i barwy narodowe.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja
2017-05-10

Nasi sportowcy z licznymi medalami

10 maja 2017 roku 25 uczniów naszego gimnazjum walczyło o medale na Stadionie Miejskim w Wyszkowie. Były to Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne zorganizowane przez POKiS i Gminę Wyszków. Nasi sportowcy wrócili z licznymi medalami. Zdobywcy miejsc na podium będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach międzypowiatowych. Uczniów do zawodów przygotował p. Szymon Strychalski, który wraz z p. Iwoną Ochmańska opiekował się uczniami.

Czytaj więcej o: Nasi sportowcy z licznymi medalami
2017-05-02

2 maja - Dzień Flagi

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.

Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna w linku poniżej.

Czytaj więcej o: 2 maja - Dzień Flagi