Jesteś tutaj: Start / CHÓR SZKOLNY

CHÓR SZKOLNY

Chór Szkolny rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2010/2011. Jego założycielką jest pani Jolanta Piątkowska.

Na początku należeli do niego tylko uczniowie szkoły podstawowej. Obecnie w chórze śpiewa 37 osób w tym 8 gimnazjalistek.
W tym roku zostały zakupione stroje dla wszystkich chórzystów dzięki czemu podczas występów
nasz chór reprezentuje się bardzo profesjonalnie.
W repertuarze chóru znajdują się piosenki o tematyce patriotycznej, religijnej, miłosnej, świątecznej,
a także utwory związane z różnymi uroczystościami szkolnymi.
Raz w tygodniu wszyscy uczestnicy chóru spotykają się na zajęciach, na których ćwiczą, lub uczą się nowych piosenek.

Naszym chórzystom udało się osiągnąć kilka sukcesów pozaszkolnych m. in. :
- I miejsce w II Przeglądzie Pieśni Legionowych
- II miejsce w XV Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii C
- II miejsce w XVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii C
- III miejsce w XVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii B
- Nagroda specjalna w III Przeglądzie Pieśni Legionowych

Chór Szkolny daje uczestnikom mozliwość rozwijania swoich umiejętności wokalnych, a także pracy w grupie.
Ponadto wzbogaca życie kulturalne szkoły i środowiska, oraz dostarcza wielu wrażeń estetycznuch wszystkim słuchaczom.