Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

,,Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”.

Św. Jan Paweł II

02.09.2019 r z powakacyjnym uśmiechem społeczność szkolna spotkała się na Mszy świętej odprawionej przez proboszcza księdza Sławomira Idźkowskiego.

Uroczystościom tegorocznym w sali gimnastycznej naszej szkoły służyły za wzór  słowa patrona Św. Jana Pawła II o wojnie.

Gościli na naszej uroczystości:

- pani Bożena Grzegorczyk – Sołtys naszej miejscowości

- pan Andrzej Lewandowski – Radny gminy Wyszków

- ksiądz proboszcz naszej parafii –Sławomir Idźkowski

- przedstawiciele nadleśnictwa Wyszków: Arkadiusz Wiciński i Krzysztof Wyrzykowski

Witam serdecznie wszystkich, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. W swoim wystąpieniu pan dyrektor Krzysztof Ochmański przywitał gościa szczególnego panią Władysławę Kulesza – rocznik 1929 - babcię naszego ucznia. Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach zgłosiła swój udział w  akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej: ,,Przerwany marsz”.

Po zaśpiewaniu Hymnu Państwowego, uczczeniu minutą ciszy ofiar II wojny światowej z okazji 80- tej rocznicy,  wysłuchaliśmy hymn: ,,My polskie dzieci wojny”. Pani Wł. Kulesza jest jedną z ostatnich świadków tamtych tragicznych dni – przywitaliśmy jej obecność gromkimi brawami podziękowania. Głos zabrali: ks. Proboszcz parafii pod wezwaniem „Chrystusa Sługi” Sławomir Idźkowski i przewodnicząca Rady Rodziców p. Ilona Aksamitowska

Życzę wszystkim uczniom, aby pracując na miarę własnych możliwości osiągali sukcesy na różnych płaszczyznach. Znajdujcie w nas nauczycielach przewodników po trudnej, ale owocnej ścieżce wiedzy, którą wykorzystywać będziecie ku dorosłości i samodzielności- powiedział dyrektor szkoły.

Po uroczystości poczet sztandarowy wraz z opiekunem panią Celiną Kulesza i panem dyrektorem Krzysztofem Ochmańskim udali się na Gminne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w SP 3 w Rybienku Leśnym.

Oprac. E.Ch.