Drużyna WiP na wyszkowskiej Eskapadzie

17 maja 2019 roku uczennice z klasy III gimnazjum – Zuzanna Damętka, Julia Ochmańska, Zuzanna Idzkiewicz, Katarzyna Kowalska Karolina Zięba, Alicja Królikowska i Martyna Tarnarzewska, pod opieką pań: Iwony Ochmańskiej- opiekuna grupy WiP i wychowawczyni Anety Godleś wzięły udział w grze miejskiej w Wyszkowie zorganizowanej z inicjatywy programu „Wychowanie i Profilaktyka”.

Blisko 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum musiało jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę wykonując różnorodne zadania.

Gra miejska to drużynowe zmagania, której głównym celem jest integracja uczestników, nabywanie nowych umiejętności społecznych oraz kreatywne spędzenie czasu bez sięgania po substancje psychoaktywne. Spotkanie rozpoczął Teatr Farsa spektaklem „Inni” w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Aktorzy ukazali, jak ważne jest obdarzanie miłością drugiego człowieka, czym jest tolerancja i wzajemne wsparcie.

Uczestnicy przed rozpoczęciem gry miejskiej zapoznali się z działalnością WiP. Po części oficjalnej rozpoczęła się gra miejska. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny. Do pokonania mieli trasę, na której przewidziano etapy z różnymi zadaniami, np. zapamiętanie jak największej ilości tekstu i jego recytacja czy śpiewanie piosenek na podstawie wylosowanych słów. W zmaganiach brała udział Policja i Straż Pożarna, która upozorowała wypadek, aby zawodnicy mogli zademonstrować udzielenie pierwszej pomocy. Nasza drużyna z poszczególnymi zadaniami dała sobie radę bardzo dobrze. A na koniec spotkania odbyło się wspólne integracyjne ognisko.