IX Wiosenne Spotkania z Wojskiem

Uczniowie naszej szkoły witają  I Dzień Wiosny w nietypowy sposób. Tak było i w tym roku szkolnym. 21 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum wyjechali do Wyszkowa, aby uczestniczyć w Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem.

Organizuje je WKU w Wyszkowie i Gmina Wyszków. Nasza młodzież, która podejmuje ważną decyzję w sprawie wyboru szkoły i przyszłego zawodu  miała okazję na żywo zobaczyć uzbrojonych żołnierzy, czy zajrzeć do historycznych wojskowych pojazdów. I być może swoją przyszłość związać ze służbami mundurowymi.

Głównym celem tych spotkań z wojskiem jest przybliżenie wiedzy o naszych siłach zbrojnych i możliwościach odbycia służby wojskowej oraz szkolnictwa wojskowego. Oprócz informacji o szkołach i uczelniach wojskowych uczniowie obejrzeli tresurę psów, pokaz walk wręcz (występowali tam też nasi absolwenci), mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt wojskowy, z największą atrakcją czołgiem, i spróbować wojskowej grochówki. Wyjazd uczniom zorganizowała  pedagog Iwona Ochmańska, która jest koordynatorem doradztwa zawodowego w szkole oraz wychowawczynie Aneta Godleś i Anna Suchta

Pozostali uczniowie ten dzień spędzili uczestnicząc w grach i zabawach sportowych, konkursach. Była to taka odskocznia od codziennego uczniowskiego życia. Te atrakcje uczniom przygotowali wychowawcy.