Zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Klasa III gimnazjum -16 listopada 2018 roku- z inicjatywy p. pedagog Iwony Ochmańskiej wyjechała do Warszawy i zwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych. Po raz pierwszy nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę Giełdy, poznać jej zadania i organizację pracy. Wyjazd został zorganizowany w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, który trwał od 12 do 18 listopada 2018 r.

Uczniowie nie tylko zwiedzili Giełdę, ale obejrzeli o tym sercu finansowym Polski ciekawy film i wzięli aktywny udział w warsztatach poznając fakty i zdarzenia z życia giełdy. Zobaczyli  figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Wiedzą już co oznacza hossa , a co bessa. Dowiedzieli się także co to takiego akcje i obligacje. Nikt się nie nudził. Zadawali mnóstwo pytań. I kto wie może to będzie ich przyszłe miejsce pracy.  Tak przygotowani być może niedługo sami zaczną inwestować.  A na deser i dla odpoczynku odwiedzili  kino i obejrzeli wybrane filmy. Uczniom towarzyszyły też panie: Teresa Przygoda i Aneta Godleś.