Gminny Konkurs o Niepodległości

Uczniowie z naszej szkoły – Amos Zając, Dagmara Piechota, Maciej Gierek i Karolina Zięba reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie 18 – 100 – 18 Niepodległa. Konkurs odbył się 30. października 2018 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Burmistrza Wyszkowa p. Grzegorza Nowosielskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wyszkowie i Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie.

W konkursie uczestniczyło 7 szkół z Gminy Wyszków. Czteroosobowe zespoły musiały wykazać się wszechstronną wiedzą ze 100. letniej historii Polski i ziemi wyszkowskiej, np. lokalni bohaterowie i honorowi obywatele Wyszkowa oraz znajomości  planu Wyszkowa. Były też pytania związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i historyczne pocztówki od organizatorów, a opiekunowie książki. Nagrody ufundowała Gmina Wyszków i Związek Piłsudczyków. Najlepsze drużyny zostaną zaproszone na Gminną Akademię Niepodległościową, która odbędzie się w Wyszkowie 10 XI 2018 roku. Uczniów do zmagań przygotowała p. Elżbieta Stokarska . Cieszymy się, że nasi uczniowie uczcili w ten sposób 100. urodziny swojej ukochanej niepodległej  Ojczyzny Rzeczpospolitej Polskiej.