Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Popisowy występ naszego Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”

       ZPiT „Wyszków” dał kolejny świetny koncert na scenie Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie. Wystąpiły wszystkie grupy taneczne oraz absolwenci. Artyści przygotowali program pod okiem swojego choreografa Bartosza Wójcika z akompaniamentem Czesława Kwiatkowskiego. Popisy sceniczne swoich uczniów obserwował dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański. Artyści dali trzy koncerty. Na widowni zasiedli uczniowie szkół z gminy Wyszków. Występy obejrzało ok. 900 osób. Koncert zapoczątkował serię spotkań, które mają zachęcić uczniów innych szkół do wstąpienia w szeregi naszego mistrzowskiego zespołu.

Najmłodsza grupa zatańczyła Polkę, średnia  Krakowiaka i Lublin. Najstarsza grupa, w skład której wchodzą też absolwenci szkoły brawurowo wykonała oberka i tańce Kurpi Zielonych. Wszyscy artyści pokazali swoje iście zawodowe umiejętności w tańcu współczesnym. Absolwenci szkoły wprowadzili widownię w magiczny świat piosenek ludowych. Piękne stroje, muzyka i oczywiście umiejętności sprawiły, że przez kilkadziesiąt minut widownia znalazła się w zaczarowanym kręgu piosenek, tańców ludowych  i tańca współczesnego.  Występy zachwyciły  wszystkich oglądających. Świadczyły o tym ogromne brawa na koniec każdej części koncertu.

Jeśli jesteś entuzjastą tańca, nie tylko ludowego, lubisz folklor, marzysz o karierze tanecznej, chciałbyś występować na scenie  to Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” jest właśnie  miejscem dla Ciebie. Przyjedź do szkoły w  Leszczydole Nowinach i zapisz się. Zapraszamy!!!