Uczniowie oddali hołd mieszkańcom Nowin poległym za Ojczyznę

13. maja 2018 roku uczniowie , dyrektor Krzysztof Ochmański i nauczyciele naszej szkoły  z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole – Nowinach. Organizatorem spotkania był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa – Wschód z prezesem Mirosławem Widlickim na czele. Pod kierunkiem pań : Teresy Przygody i Jolanty Piątkowskiej uczniowie przygotowali cześć artystyczną.

Mszę św. za ojczyznę w intencji bohaterów uwiecznionych na tablicy i mieszkańców ziemi wyszkowskiej walczących o odzyskanie i utrzymanie niepodległości

odprawił ks. Prałat Tadeusz Osiński , kapelan środowisk kombatanckich ŚZŻAK z proboszczem parafii ks. Sławomirem Idźkowskim. Odbył się Apel Poległych, p. dyrektor  i uczniowie złożyli kwiaty przed tablicą. W części artystycznej uczniowie klasy VI oraz Maja Sitek i Sandra Kukwa recytowali wiersze o Ojczyźnie, chór przy akompaniamencie gitar śpiewał patriotyczne piosenki(Ojczyzno ma, Biały krzyż, Modlitwa AK). Nikola Rozenek czyli Polska rozdawała gościom biało – czerwone tulipany. Krzysztof Kamiński, Olek Włodarczyk, Kacper Szymański i Bartek Gałązka wcielili się w żołnierzy AK. Całość prowadził Jakub Dawidczyk. To była żywa lekcja historii, którą mieli szczęście współtworzyć nasi uczniowie.