Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin

Dzięki zaangażowaniu Koła Wolontariatu, jego opiekuna p. Iwony Ochmańskiej, rady rodziców z p. Edytą Boroń i Iloną Aksamitowską  oraz p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego kolejna szlachetna paczka ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole – Nowinach  trafiła do konkretnej rodziny. Tym razem była to 3.osobowa rodzina z powiatu wyszkowskiego.

A wszystko zaczęło się 18 .11.2017 r. Wtedy to została wybrana rodzina z Banku Rodzin znajdującego się w Internecie. Choroby i trudna sytuacja życiowa zmusiły członków tej rodziny do szukania pomocy. Uczniowie postanowili spełnić ich świąteczne życzenia. W akcję zaangażowali się wszyscy członkowie wolontariatu z gimnazjum. Ogłosili ją na forum szkoły i wspólnie z radą rodziców ochoczo zabrali się do pracy. Zbierali chemię gospodarczą, artykuły żywnościowe, przybory szkolne i odzież. Hojność przerosła ich najskrytsze marzenia. Do 8. grudnia uzbierali aż 19 paczek z różnymi artykułami i talon do sklepu odzieżowego. Zebrane pieniądze pozwoliły sfinansować rękaw rehabilitacyjny dla babci . Wystarczyło wszystko pięknie zapakować i odwieść  do magazynu zbiórki paczek. Tak też uczyniono . Szlachetną paczkę do Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica na Polonezie odwieźli przedstawiciele Koła Wolontariatu, pan dyrektor Krzysztof Ochmański, p. Iwona Ochmańska i przedstawiciel rady rodziców p. Edyta Boroń. Koordynatorzy rodzin odwieźli ją do konkretnej rodziny. Akcja udowodniła, że uczniowie w Leszczydole – Nowinach chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne,.

Dziękujemy  uczniom, ich   rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, ze nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna paczka” zakończyło się sukcesem! To dzięki Wam w wybranym domu zagościły radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam.

Galeria zdjęć