Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Egzaminy gimnazjalne już za nimi

Uczniowie naszego gimnazjum egzaminy mają już za sobą. Przez trzy kwietniowe dni (19,20,21) 20 uczniów z klasy III gimnazjum pisało testy ze wszystkich przedmiotów, jakie ich obowiązują.

Pierwszego dnia  rozwiązywali test z historii i WOS.  Podczas tej części uczniowie musieli odpowiadać na pytania z różnych epok, a także dotyczące m.in. szarej strefy czy źródeł dofinansowania Unii Europejskiej. Odpowiadali na pytania z języka polskiego i pisali rozprawkę na temat „Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że marzenia mają sprawczą moc?" Napisz rozprawkę, w której uzasadnisz swoje stanowisko. Argumenty zilustruj przykładami z literatury.

Drugiego dnia zmierzyli się z zadaniami przyrodniczymi, a potem z matematyką. Dzień trzeci to język obcy. U nas wszyscy uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Emocje już opadły, teraz trzeba czekać na wyniki, które poznają w czerwcu. To już jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Za 2 lata gimnazja zostaną wygaszone, a zacznie funkcjonować, jak kiedyś, 8 klasowa szkoła podstawowa.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Facebook

Galeria zdjęć