Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

Tel: (29) 679-14-66

Jan Paweł II – wiecznie żywy w naszych sercach

Społeczność Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach w szczególny sposób uczciła 12. rocznicę śmierci Patrona Szkoły Podstawowej Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem p. Celiny Kulesza, Patrycji Kuczyńskiej i p. Jolanty Piątkowskiej przygotowali część artystyczną. Przed pomnikiem swojego Patrona. zapalono znicze i złożono kwiaty.

19. lat temu Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach przyjęła imię wielkiego Polaka  Papieża Jana Pawła II. Mimo że nie ma go wśród nas, pamiętamy o nim. Ciągle żyje w naszej społeczności. Pozostało po nim to, co najbardziej niezniszczalne i wartościowe – ogromne duchowe dziedzictwo. Staramy się z niego korzystać jak najwięcej. Postać, nauczanie i postawę życiową Jana Pawła II przypomniały dzieci z I i II klasy szkoły podstawowej. Uczyniły to słowami wierszy i piosenek. Spontaniczność, zaangażowanie poparte słowami jednej z pieśni „Kochamy Cię Janie Pawle II” na pewno dotarło aż do niebiańskich bram, gdzie obecnie przebywa nasz Patron.  „Bo to dla nas Papież wielki, bo wspaniałym człowiekiem był, kochał nade wszystko ludzi i Boga” – stwierdzili mali artyści. Chór szkolny przy akompaniamencie gitar zaśpiewał kilka ulubionych pieśni Jana Pawła II, między innymi „Barkę”. W rolę konferansjera wcieliła się uczennica gimnazjum Sylwia Grzegorczyk. Pan dyrektor Krzysztof Ochmański podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej uroczystości. Zaapelował o modlitwę za Patrona. „Mamy to szczęście, że ten niezwykły człowiek jest Patronem naszej szkoły. Został już świętym. I mamy się na kim wzorować” – powiedział.

Na zakończenie pan dyrektor i przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze przed  pomnikiem Papieża.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Facebook

503 Service Temporarily Unavailable

nginx