Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Maciej Gierek na podium konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

Maciej Gierek uczeń klasy VI  zajął II miejsce w konkursie powiatowym  XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 10 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Brali w nim udział uczniowie z gmin powiatu wyszkowskiego, laureaci eliminacji gminnych. Maciek zajął wtedy III miejsce. Ucznia przygotowała p. Iwona Ochmańska.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy musieli rozwiązać test złożony z 25 pytań. Trzy najlepsze osoby w danej kategorii kwalifikowały się do etapu drugiego. Tu uczniowie musieli ustnie odpowiedzieć na 3 pytania. Maciek zarówno w jednym  jak i w drugim etapie świetnie sobie poradził i ostatecznie stanął na podium. Niewiele mu zabrakło do I miejsca i wtedy by reprezentował nasz powiat w konkursie wojewódzkim. Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

W każdym razie wykazał się dużą wiedzą w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej. Ta wiedza będzie dobrym punktem wyjściowym do walki o jeszcze lepsze miejsca w przyszłym roku. Gratulujemy!

Galeria zdjęć