Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Uczniowie gimnazjum na uroczystej wieczornicy "Abyśmy my mogli żyć"

12 marca 12. przedstawicieli PaTPORTU z gimnazjum wraz z opiekunem PaTPORTU  p. pedagog Iwoną Ochmańską i nauczycielem historii p. Teresą Przygodą wzięło udział w wieczornicy w Centrum Kultury w Długosiodle. Upamiętniała ona  tragiczne wydarzenia z 29 II 1944 r. związane z pacyfikacją ludności  w Gminie Długosiodło oraz losy żołnierzy Armii Krajowej.   PaTPORT został zaproszony przez p. Agnieszkę Łazicką-Andrusiuk- koordynatora PaT w Długosiodle i Patrycję Piórkowską - lidera.                              

Uroczystość odbyła  się 12 marca 2017 r.

W związku z ogólnopolską inicjatywą "PaTriotycznie "  Długosiodło  poprzez wspólne działanie, włączyło się w pokoleniowy ciąg historii w poszanowaniu pamięci historycznej i dziedzictwa narodowego.  

 

Program:

  • Widowisko liryczno - muzyczne ,,Abyśmy my mogli żyć…”-  w ramach obchodów  5-lecia Teatru „Profil”
  • ,,Między dawnymi a nowymi laty” – Przegląd Piosenki Patriotycznej z udziałem młodzieży PaTPORTÓW powiatu wyszkowskiego
  • „Razem o historii” - spotkanie międzypokoleniowe

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, Marta Gerlicka z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, Anna Hilaruk z Impresariatu Komendy Głównej Policji w Warszawie, Aneta Pawlińska koordynator PaT z Komendy Mazowieckiej Policji w Radomiu. Pani Aneta przeczytała list od z-cy komendanta policji Komendy Mazowieckiej w Radomiu skierowany do  organizatorów spotkania.

W Przegladzie Piosenki Patriotycznej zaprezentował się też nasz PaTPORT. Przy akompaniamecie gitar (Anna Iwańska i Sylwia Grzegorczyk) uczniowie wykonali wzruszajace piosenki „Biały Krzyż” i „Modlitwę Armii Krajowej”. Z okazji 5. lecia Teatru Profil członkowie PaTPORTU przygotowali swoim przyjaciołom z Długosiodła miłą niespodziankę. Złożyli życzenia, wręczyli upominek i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami zaśpiewali gromkie 100 lat. Nie zabrakło tortu i innych słodkich przysmaków. To cudowny wieczór w Długosiodle – podsumował spotkanie wójt S. Jastrzębski. I my się do tych słów dołączamy. To była piękna lekcja historii.

Więcej zdjęć na naszej stronie w serwisie Facebook

 

 

Galeria zdjęć