Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe tuż, tuż. A podczas nich ważny nie tylko wypoczynek, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Mając to na uwadze p. dyrektor Krzysztof Ochmański i p. pedagog Iwona Ochmańska zaprosili do naszej szkoły 8. lutego 2017 r. policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie. Panie spotkały się ze wszystkimi  uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Głównym tematem spotkania były bezpieczne ferie. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować, aby całym i zdrowym wrócić do szkoły. P. Marta Gierlicka podczas spotkania z uczniami klas IV – VI i gimnazjum przestrzegała uczniów przed nierozważnymi zabawami na śliskich ulicach, jazdą rowerem po oblodzonych drogach czy konsekwencjach na dziko organizowanych kuligów. Takim nierozsądnym posunięciem są zabawy na kruchym lodzie na rzekach lub stawach. Przypomniała o obowiązku posiadania odpowiedniego dokumentu do poruszania się po drogach publicznych skuterami i motorowerami. Te cenne informacje na pewno nie zostaną przez rodziców i uczniów zignorowane.

Starszym uczniom przypomniała o cyberprzemocy oraz o konsekwencjach jej stosowania. Kara może spotkać zarówno uczniów jak i rodziców, którzy są zobowiązani kontrolować działania swoich dzieci w sieci. Podała konkretne przykłady z terenu szkół powiatu wyszkowskiego, które nie zakończyły się dobrze. Prosiła, żeby uczniowie jej rady wzięli sobie do serca i zachowali zdrowy rozsądek nie tylko w ferie. 

Galeria zdjęć