Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W etapie szkolnym udział wzięli uczniowie klas IV – VI i gimnazjum. Ci, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym. Uczniowie odwiedzili też Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Koordynatorem konkursu była p. Iwona Ochmańska. 

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego najwięcej pkt zdobyli:

Klasy IV –VI ( Tytus Ćwiek, Łukasz Badowski z klasy V i Maciek Gierek z klasy VI)

Gimnazjum ( Iza Wicińska z klasy I, Jakub Wójcik z klasy II i Karolina Kowalska z klasy III)

Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych w Wyszkowie.  Aby poznać bliżej pracę strażaków, zobaczyć sprzęt, którego używają podczas akcji gaśniczych i dowiedzieć się jeszcze innych cennych informacji uczniowie wraz z koordynatorem konkursu odwiedzili komendę powiatową.

9. lutego 2017 r. uczniowie w etapie gminnym rozwiązywali test pisemny, a ci, którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo odpowiadali na pytania ustnie. Maciej Gierek uczeń klasy VI poradził sobie świetnie w obydwu formach, zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 10. marca w Komendzie Powiatowej PSP w Wyszkowie. Gratulujemy!