RADOSNA SZKOŁA

Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach otworzył salę zabaw, której wyposażenie sfinansowano z rządowego programu "Radosna szkoła”.

ZS w Leszczydole Nowinach uzyskał 5 tys. 760 zł na zakup m.in.: wózków do pedałowania, zestawu piankowych megaklocków i elementów piankowych czy mini miasteczka w ruchu drogowym. Uroczystego otwarcia sali dokonała wiceburmistrz Teresa Trzaska, dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański oraz uczennica Aleksandra Boroń z klasy I. Klasę poświecił ks. Tadeusz Masłowski. Wśród gości znalazł się również przewodniczący Rady Miejskiej Józef Biernacki, naczelnik wydziału edukacji Anna Gołębiewska, sołtys Bożena Grzegorczyk i radny Stanisław Nasiadka. Dyrektor przyznał, że sala pozwoli na zapewnienie uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i do stworzenia warunków do nauki poprzez zabawę.
- Nauczyciele będą teraz w stanie w pełni realizować podstawę programową kształcenia ogólnego. Dzięki temu szkoła jest częściowo przygotowana na przyjęcie 6-latków - powiedział dyrektor.
Dodał, że oprócz klasy placówka wzbogaciła się o nowy plac zabaw na zewnątrz.
- Myślę, że to początek wyposażania szkoły. Cieszę się, bo kilka lat temu nie mieliśmy placu zabaw, a ja chodziłem do szkoły, która była drewniana - stwierdził Krzysztof Ochmański.
Teresa Trzaska przyznała, że jeszcze dużo trzeba zrobić, żeby szkoła spełniała wszelkie funkcje.
- Myślę, że będziemy to robić po kolei. Co bardziej opłaca się, niż inwestycja w oświatę, w rozwój młodego pokolenia. Sala zabaw przysłuży się dzieciom. -stwierdziła. - Można tu ćwiczyć ciało, ale i ducha. Uczyć się pokonywania trudności, słabości i doskonalenia się - powiedziała wiceburmistrz.
Uczniowie klas O-III, przygotowani przez swoje wychowawczynie: Elżbietę Szymańską, Jolantę Karaśkiewicz, Jolantę Piątkowską i Teresę Wykowską, dali pokaz artystycznych i sportowych umiejętności. Przydało im się w tym nowe wyposażenie sali. Zdaniem Józefa Biernackiego dzieci pokazały, jak w zespole można bawić się i uczyć.
- Trzeba pochwalić tutejszego radnego, który dba o swoją miejscowość. Rzeczywiście nie trzeba żałować pieniędzy, jeśli efekty są tak wspaniałe - podsumował.

E. Przygoda