Już po raz XVI pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę

43. osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach uczestniczyła 13. października w XVI pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na  Jasną Górę. Wraz z uczniami wyjechali nauczyciele: Iwona Ochmańska, Anna Suchta, Teresa Przygoda  i Celina Kulesza. Obecny był poczet sztandarowy z klasy VI: A. Żebrowska, L. Radziewicz, A.Idzkiewicz, Z. Gąsiewska, M. Wiśniewski i K. Szymański. Uczniowie otrzymali pamiątkowe różańce z napisem „Jezu Ufam Tobie”, znaczki pielgrzymkowe oraz obrazki z Janem Pawłem II.

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody na placu przed Szczytem zgromadziło się ok. 18. tys. dzieci i młodzieży, reprezentującej 420. szkół z całej Polski, a także delegacja z Wilna. W czasie Mszy św. wystawiono ok. 370. pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.
O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik, krajowy Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej, listu do Ojca Świętego Franciszka i  poświęcenie pamiątkowych różańców. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.

W auli im. Ojca Kordeckiego  spotkali się przedstawiciele szkół przybyłych na Jasna Górę. Omówiono dotychczasowe ogólnopolskie przedsięwzięcia podjęte przez Rodzinę. Gimnazjum w Jadownikach zaprosiło nauczycieli na XXX Zjazd Szkół im. Jana Pawła II.  W czasie wolnym uczniowie odwiedzili Skarbiec, Jasnogórskie muzea, a przede wszystkim modlili się u stóp Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. Część zebranych pieniędzy zostało przeznaczonych dla polskiej rodzinie z Kazachstanu , która wróciła do Ojczyzny oraz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Cieszymy się, że w tym darze jest też cząstka naszych wpłat.

W Gimnazjum Nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  na znaczek XVI pielgrzymki RS im. JP2 na Jasną Górę. Wyniki ogłoszono podczas zjazdu. Zwycięski znaczek otrzymali wszyscy uczestnicy.  W konkursie wzięło udział 219 szkól z całej Polski.  Przysłano 296 prac. Wśród projektów były dwa z naszej szkoły: Julii Ochmańskiej i Karoliny Kowalskiej.