Jak udzielić pierwszej pomocy?

21 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniu pierwszej pomocy dla uczniów. W szkoleniu, które prowadził ratownik medyczny Robert Macioch, wzięły udział dzieci z klas III – VI szkoły podstawowej i z klasy II gimnazjum. Odbyły się 3 dwugodzinne szkolenia. Przeszkolono 79 osób. Działania koordynowała p. Anna Suchta.

Uczniowie nie tylko słuchali informacji ratownika, ale tez aktywnie uczestniczyli w pokazach. A wiadomości były niezwykle cenne. Stawką nasze życie. Dzieci dowiedziały się o krwotokach, zatruciach, złamaniach oraz ćwiczyły postępowanie z poszkodowanymi. Z zainteresowaniem obserwowały zajęcia, uczestniczyły w praktycznych pokazach i zadawały konkretne pytania.