Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową

Koło Wolontariatu działające w szkole zorganizowało 18 września loterię fantową. Przygotowało ją i przeprowadziło podczas odpustu parafialnego w naszym kościele. Koordynatorem akcji była opiekunka koła p. Iwona Ochmańska a uczestnikami uczniowie gimnazjum.

Uczniowie zebrali fanty wśród mieszkańców Leszczydołu -  Nowin. Zapakowali i ponumerowali. Przygotowali 160 losów. Za pieniądze ofiarowane przez mieszkańców dokupili fanty  i nagrody główne, aby uatrakcyjnić losowanie. Wśród takich nagród znalazł się robot kuchenny, żelazko czy koc.  Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się zebrać 1 tys. 643 zł. Pieniądze zasilą konto naszej parafii. Zostaną przekazane księdzu na planowany zakup relikwiarza i na sprowadzenie do kościoła relikwii Świętego Jana Pawła II.

W akcję zaangażowali się uczniowie klas I – III gimnazjum: P. Dziewulska, A. Iwańska, R. Jeż, S. Grzegorczyk, K. Soliwoda, Z. Damętka, J. Ochmańska, W. Jeż, W. Grzegorczyk,   W. Brejt, K. Zięba, I. Wicińska, K. Godleś, W. Sienkiewicz, K. Kowalska, D. Stosio,  K.Olender, J. Dawidczyk, K. Krajewski, Sz. Soliwoda, J. Rozenek, W. Mikołajczyk, B.Durka, Sz. Piecychna, J. Wójcik.