Nasi uczniowie uczcili żołnierzy poległych w obronie Wyszkowa

Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z dyrektorem i opiekunem p. Anną Suchtą uczestniczył 07.09. 2016 r. w uroczystości upamiętniającej Grupę Operacyjną Wyszków, która brała udział w kampanii wrześniowej 1939 r.

Organizatorem uroczystości była Gmina i Powiat Wyszków, Sanktuarium Św. Idziego i Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie. Na te patriotyczne spotkanie przybyły władze gminy i powiatu, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół i mieszkańcy Wyszkowa. Uroczystość rozpoczęła Msza św. za żołnierzy poległych w obronie Wyszkowa we wrześniu 1939 r. Po niej nastąpił przemarsz pod pomnik GO Wyszków. Tam delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uczniowie mieli też okazję poznać fakty z obrony Wyszkowa i nazwiska żołnierzy, którzy bronili wtedy naszego miasta.