Kompleks sportowy oficjalnie otwarty! Gminna Inauguracja roku szkolnego.

Data 1 września 2016 roku na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i mieszkańców Leszczydołu Nowin. Tego dnia Burmistrz Grzegorz Nowosielski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, radny Stanisław Nasiadka i Dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole – Nowinach Krzysztof Ochmański oficjalnie przecięli wstęgę wspaniałego kompleksu sportowego. Znajduje się on przy naszej szkole. Licznie zgromadzeni goście- władze samorządowe, oświatowe, dyrektorzy szkół, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy wioski z dumą obserwowali ten super nowoczesny obiekt. Wspaniałe boisko ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia do biegania oraz ścieżka do skoku w dal od dziś dostępne są dla naszych uczniów, a także mieszkańców miejscowości. Kolejki do korzystania już się ustawiają. Nasza szkoła była też w tym roku gospodarzem Gminnej Inauguracji roku szkolnego 2016/17.

Obiekt sportowy został sfinansowany z budżetu Gminy Wyszków. Oficjalnego poświęcenia obiektu dokonał ks. Jerzy Błaszczak,  honorowy obywatel Wyszkowa ks. prof.  Henryk Kietliński – absolwenci naszej szkoły oraz proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda.

Wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia całego kompleksu. Osoby przecinające wstęgę zostały poproszone o pierwsze strzały na bramkę. Bronili uczniowie. Pierwszego gola strzelił Burmistrz Grzegorz Nowosielski. Na historycznej piłce goście uwiecznili swoje podpisy. Swoje refleksje mieli też okazję zapisać w szkolnej kronice.  Następnie rozegrany został 20. minutowy mecz inauguracyjny drużyny chłopców i dziewcząt z zespołu szkół, zakończony wynikiem 2:0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Wiktor Mikołajczyk i Bartek Gałązka. Sędziował nauczyciel wych. fiz. Szymon Strychalski.

W związku z oficjalnym otwarciem dyrektor Krzysztof Ochmański umożliwił korzystanie z obiektu do późnych godzin nocnych, co zebrana młodzież przyjęła z wielką radością. Taki wspaniały obiekt to wielka szansa na organizację wszelkiego rodzaju imprez sportowych, nie tylko szkolnych.

W naszej szkole odbyła się też Gminna Inauguracja roku szkolnego. Przybyli przedstawiciele wszystkich szkół i przedszkoli z Gminy Wyszków oraz poczty sztandarowe z opiekunami. Wytypowani nauczyciele otrzymali z rąk  władz gminnych i oświatowych nominacje i awanse zawodowe. Przybyłych licznie gości, rodziców, uczniów i nauczycieli powitał oficjalnie gospodarz Zespołu Szkół dyrektor Krzysztof Ochmański. O stronę artystyczną uroczystości zadbał , jak zawsze perfekcyjny, ZPiT Wyszków. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i w ten sposób rozpoczęli nowy rok szkolny