I Rocznica PaTPORTU

Nasz PaTPORT ma już rok. Rocznicę  obchodziliśmy w  gimnazjum w  17. czerwca 2016. Uczniowie zaprosili gości z zaprzyjaźnionego PaTPORTU z Długosiodła oraz profilaktyczny Teatr Farsa z Wyszkowa  i przygotowali ciekawy program . Oczywiście pod kierunkiem opiekuna PaTPORTU Iwony Ochmańskiej, która całą tą imprezę koordynowała.  W spotkaniu uczestniczył dyr. zespołu szkół K. Ochmański, nauczyciele, rodzice i uczniowie gimnazjum.

Uroczystość prowadzili członkowie Kapitanatu: A. Wyrzykowska, P. Dziewulska, S. Grzegorczyk, B. Baliński i M. Borkowski. Powitali serdecznie wszystkich przybyłych i zaprosili do wspólnego odśpiewania hymnu PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Po nim nasi uczniowie i zaproszeni goście wystąpili z programem artystycznym. Jako pierwszy wystąpił taneczno – muzyczny zespół z klasy VI „Nowinki” prowadzony przez dziewczęta z klasy III gimnazjum – A. Wyrzykowską i J. Skowrońską. Opiekunem jego jest p. I. Ochmańska. Dawid Nowakowski z Teatru Farsa przedstawił improwizowanego „Kopciuszka”.z udziałem chętnych osób. Mateusz Zając, też członek Farsy, zagrał z koleżanką na gitarze i zaśpiewał. Grupa z Długosiodła pod kierunkiem A. Andrusiuk  przygotowała muzyczną niespodziankę i przedstawiła ją zebranym. Występy przeplatały PaTowskie tańce znane z licznych wyjazdów. Członkowie Kapitanatu wciągali wszystkich do wspólnego tańca i wspaniałej zabawy. Tańczono z entuzjazmem belgijkę, wygłupiaczka, czekoladę. Artystom podziękował dyrektor i opiekun I. Ochmańska. Smutnym momentem było pożegnanie dotychczasowych członków Kapitanatu. Podziękowania za pracę  w Kapitanacie z rąk opiekuna I. Ochmańskiej i dyr. K. Ochmańskiego otrzymali: B. Baliński, M. Borkowski, O. Żuchowski, A. Wyrzykowska, T. Słowicki, H. Skawska, A. Kulesza. Ustępujący zarząd funkcję Kapitana PaTPORTU  przekazał uczennicy klasy II- S. Grzegorczyk. Za zaproszenie i serdeczne przyjęcie podziękowała Grupa z Długosiodła. . Złożyła życzenia z okazji I Rocznicy.  D. Nowakowski z Teatru Farsa też złożył życzenia i podziękował dyrektorowi, opiekunowi PaTPORTU i członkom Kapitanatu za owocną współpracę z teatrem. Poinformował, że w nagrodę za największą liczbę zebranych fantów w akcji zbierania funduszy na protezę nogi uczennicy LO zwyciężyła nasza szkoła. W nagrodę teatr zorganizuje warsztaty teatralne. Wszystkich gości PaTPORT obdarował babeczkami upieczonymi przez uczennice działające w PaTPORCIE . Każdy uczestnik mógł złożyć swój podpis na specjalnie przygotowanym na ścianie płótnie, które będzie pamiątką z tego spotkania. Uwieńczeniem imprezy był tort. Wszystkim bardzo smakował. Ufundowała go rada rodziców. Prawdziwa integracja miała jednak miejsce przy wspólnym ognisku, zorganizowanie którego było możliwe dzięki nowińskim sponsorom i p. K. Puławskiej koordynatora gminy ds. uzależnień. PaTOTEKA do późnych godzin nocnych zakończyła te wielogodzinne atrakcje.