III Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”

11 maja 2012r. o godz. 9.00 w naszej szkole  odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem” dla uczniów klas czwartych. Odpowiedzialne za  zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta.

Przybyłych na konkurs uczniów i ich opiekunów powitał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Ochmański oraz wiceburmistrz Pan Adam Warpas.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków. Były to: SP nr 1 z Wyszkowa, SP nr 2 z Wyszkowa , SPnr 3 z Wyszkowa „Rybienko Leśne”, SP nr 5 z Wyszkowa , SP z Lucynowa , SP z Łosinnego , SP z Leszczydołu Starego , SP z Rybna, SP z Leszczydołu Nowin.

Uczniowie rozwiązywali test  składający się z 20 zadań ( zamkniętych i otwartych) przez 75 minut.

Podczas przerwy , w czasie której nauczyciele sprawdzali testy konkursowe, uczniowie uczestniczyli w pokazie doświadczenia „Chemiczne jojo” przygotowanego przez uczniów klasy III gimnazjum: Katarzynę Szymańską, Kamilę Świeżek, Mateusza Ciarkowskiego i Sylwestra Sochaczewskiego.

Po wnikliwym sprawdzeniu prac konkursowych i przyznaniu punktów wyłoniono laureatów:

I miejsce – Marcel Zawadzki, SP nr 1 Wyszków (opiekun p. Tomasz Skwierczyński)

II miejsce – Michał Suchta, SP nr 5 Wyszków (opiekun p. Edyta Jabłońska)

III miejsce – Damian Bajkowski, SP nr 2 Wyszków ( opiekun p. Maria Błaszczak)

Naszą szkołę reprezentowały : Anna Sitek i Karolina Kowalska. Niestety,  nie udało im się zająć miejsc na podium.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, p. Grzegorza Nowosielskiego. W jego imieniu nagrody wręczył pan dyrektor  Krzysztof Ochmański. Dyplomy oraz upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.