Śniadanie daje moc

Szkoła podstawowa przystąpiła do smacznego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Już po raz 5. obchodzony był w szkołach Dzień Śniadanie daje moc. W tym roku przypadł on w piątek 06.11.2015 r. W naszej szkole do wspólnego śniadania zasiedli uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami Agnieszką Kowalską i Elżbietą Szymańską.

Dzieci z niezwykłym zapałem przystąpiły do przygotowania tego niezwykłego  i przede wszystkim zdrowego śniadania. Pyszne i apetyczne potrawy śniadaniowe zapełniły ogromny stół, przy którym zasiadło kilkadziesiąt osób. Przygotowując je pod czujnym okiem swoich pań pamiętali o 12. zasadach zdrowego odżywiania, według których  podstawą śniadania są owoce, warzywa, soki, mleko, jogurty i sery. Nawet najsmaczniejsze słodycze tych produktów nie zastąpią. Dowiedziały się o tym dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Teraz już wszystkie  będą pamiętać, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepszą koncentrację podczas lekcji, i co najważniejsze daje ono siłę do zabawy.