Działalność PaTPORTU w Leszczydole – Nowinach czas zacząć !

12 marca 2015 r. powołano oficjalnie PaTPORTY w gminie Wyszków. Jeden z nich powstał w naszym gimnazjum. Koordynatorem została pedagog p. Iwona Ochmańska. Powołano Kapitanat z Bartkiem Balińskim na czele, a PaTowicze pod kierunkiem swoich opiekunów z dużym zapałem zabrali się do pracy zarażając swoją pasją  innych uczniów.  I postanowili, że w czerwcu oficjalnie zrobią  inaugurację swojego PaTPORTU.  I słowa dotrzymali.

Na tę niezwykłą uroczystość zaprosili wszystkich gimnazjalistów, absolwentów, rodziców  i gości szczególnych. Przybyła więc p. Kamila Puławska - psycholog, inspektor ds. profilaktyki uzależnień,  koordynator Programu PaT w Gminie Wyszków, Damian Wroczyński – z zespołu prasowego  Impresariatu PaT w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, Marta Gierlicka, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie, Karol Pych – lider programu PaT w powiecie wyszkowskim, Zenon Krawczyk – działacz i przyjaciel programu oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole – Nowinach Krzysztof Ochmański. Spotkanie poprowadzili: Anna Wyrzykowska i Mateusz Sitek absolwent naszej szkoły. Mateusz Borkowski  otrzymał oficjalną nominację na zastępcę lidera powiatowego PaT. Uczniowie podziękowali zaproszonym gościom za wsparcie i pomoc w działalności naszego PaTportu, a szczególne podziękowania  skierowali w stronę Damiana Wroczyńskiego obdarowując go wyjątkowym upominkiem.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem PaTowskiego hymnu. Nie zabrakło słynnej belgijki i wygłupiaczka. Goście mieli możliwość nauki tych dwóch tańców. W rolę nauczycieli wcieliły się dziewczęta z klasy I gimnazjum. Chętnych nie brakowało. W historię  działalności nowińskiego PaT-u wprowadziła wszystkich multimedialna prezentacja przygotowana przez Mateusza Sitka i Mateusza Borkowskiego.

W części artystycznej wystąpił gość honorowy Teatr Farsa z Wyszkowa oraz hip – hopowa grupa Jacckas.  Zarówno w jednej jak i w drugiej formacji występują nasi uczniowie i absolwenci.  Goście mieli tez okazję obejrzeć popisy sceniczne uczniów gimnazjum:  taniec ludowy na wesoło, grę na akordeonie oraz taniec współczesny.

Na tak ważnej  uroczystości nie mogło zabraknąć PaTowskiego tortu przygotowanego przez rodziców.  Wspólna wspaniała zabawa trwała przez kilka godzin.  A na dyskotece najbardziej popularnym tańcem była oczywiście belgijka. A przed nowińskim PaTPORTEM kolejne wyzwania i ambitne plany.