Święto Jabłka w przedszkolu !

Przedszkolaki ze swoją panią J. Karaśkiewicz i rodzicami zorganizowały „Święto Jabłka”. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy, zabawy i oczywiście poczęstunek, podczas którego królowały jabłka.

Punktem wyjścia do wspólnej zabawy był wiersz „ Wniosły dzieci z sadu”. Dzieci dowiedziały się o korzyściach płynących ze spożywania jabłek. Tańczyły, wyklejały jabłka, śpiewały piosenki. Jednak najwięcej radości sprawiły im konkursy z jabłkiem w roli głównej. Było więc picie na czas soku z jabłek, degustacja owoców, wyścigi z jabłkiem na łyżce. A dla rodziców  obieranie jabłek na czas. To jabłeczne spotkanie zakończył wspólny poczęstunek, na który rodzice upiekli szarlotkę i babeczki z jabłkami.  Był też smutny moment. Pożegnały specjalnym upominkiem swoja koleżankę Julkę, dla której był to ostatni dzień pobytu w naszym przedszkolu.