Nagroda specjalna w konkursie filmowym

Wiktoria Sienkiewicz, Wioleta Jeż, Weronika Grzegorczyk z klasy VI zdobyły nagrodę specjalną

w II Edycji Konkursu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie.

Nagroda była za pomysłowe i ciekawe ujęcie tematu oraz promowanie swojej wioski. W tym roku myślą przewodnią filmu była Historia jednego miejsca. Dziewczynki nakręciły film o historii i dniu dzisiejszym swojej miejscowości i zatytułowały go „Myśl moja często do Nowin powraca”. Pokazały miejsca związane z powstaniem miejscowości i urokliwe zakątki dnia dzisiejszego. W filmie gościnnie zagrał Janek Książek  i uczennice z klasy VI – Sylwia, Roksana, Karolina. Konkurs swoim patronatem objął Burmistrz Wyszkowa i Przewodniczący Rady Miejskiej. Organizatorem był Zespół Szkół na Polonezie. Nagrody wręczono podczas Wyszkowskiego Dnia Nauki. Film z uczniami nakręciła p. Teresa Przygoda.