Wyszkowski Głos Profilaktyki – nie mogło NAS tam zabraknąć!

Blisko 2000 młodych ludzi ze szkół powiatu wyszkowskiego wzięło udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Przesłaniem "Mody na życie wolne od uzależnień" - życie bez narkotyków, alkoholu i przemocy rozpoczął się zryw twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". 1 czerwca w jej ramach odbył się happening  „Przestańmy biec”.

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów z naszego gimnazjum.  II i III klasa wraz ze swoimi nauczycielami włączyła się niezwykle aktywnie w program  spotkania.  Przeszliśmy wraz z innymi ulicami Wyszkowa promując, na przygotowanych przez siebie hasłach – życie wolne od uzależnień. Po raz pierwszy pokazaliśmy się w zaprojektowanych przez nas czarnych koszulkach, na których umieściliśmy napis – „Wybieram życie bez uzależnień”.

Symbolem wolności jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju. Ten gest nazywamy „Zrywem wolnych serc”. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych. Serc ceniących własną wolność. O godz. 14.00 wszyscy zgromadzeni w miejskim parku wykonali właśnie ten znamiennych gest .

Na scenie odbyły się koncerty: Klaudii Ambroziak, Darii Kiełczewskiej i finalisty programu „Must be the music” – Jakuba Szyperskiego. My też mieliśmy swój sceniczny debiut – zatańczyliśmy dwa razy wygłupiaczka.  A do tego występu przygotowały nas dwie koleżanki : M. Ochmańska i O. Damętka. I  jeszcze jedna niespodzianka czekała na PaTPORTY.  Wszystkie otrzymały własne flagi. Naszą odebrała koordynatorka PaT  Iwona Ochmańska i kapitan Bartek Baliński.

A na  zakończenie zaśpiewano hymn PaT-u i wspólnie zatańczono belgijkę.