Dzień Dziecka z PaTem

Po raz pierwszy Dzień Dziecka w gimnazjum zdominował program PaT. Towarzyszył w tym dniu  uczniom, i jak łatwo było zaobserwować,  wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Rozpoczęło go wspólne odśpiewanie hymnu  PaT:

„Nie wracajmy jeszcze na ziemię
W brokacie gwiazd nam do twarzy
Pobujajmy jeszcze w obłokach
W obłokach najlepiej się marzy….”

Ponieważ tego dnia gimnazjaliści wyjeżdżali na Ogólnopolski Głos Profilaktyki do Wyszkowa, więc przygotowali plakaty z hasłami,  które miały im towarzyszyć podczas przemarszu ulicami miasta.  Inwencji twórczej nie zabrakło.  Oto niektóre z nich:

Nie krzycz, przytul.

Szczęście jest dla każdego.

Dziś jest właśnie taka noc, kiedy warto wszystko przemyśleć.

Przytul mnie.

Wspólne malowanie uczniowie przeplatali PaTowskimi tańcami: belgijką i wygłupiaczkiem. Nad sprawnym przebiegiem czuwała koordynatorka szkolnego PaT p. Iwona Ochmańska i lider Bartek Baliński.

Uczniowie z klas IV – VI spędzili ten dzień na sportowo. Rodzice też nie zapomnieli o tym święcie i obdarowali dzieciaki słodkim upominkiem. Była to wspaniała odskocznia od szkolnych zajęć.