UCZNIOWIE GIMNAZJUM na Przystanku PaT w Milanówku

30. uczniów z klasy II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli: T. Przygody, I. Ochmańskiej i C. Kuleszy uczestniczyło w  II Gminnym Przystanku  PaT w Milanówku. Wyjechaliśmy z grupą wyszkowską, nad której bezpieczeństwem czuwał policjant z wydziału uzależnień Damian Wroczyński.

Około 400. młodych ludzi pod kierunkiem funkcjonariusza Komendy Głównej Policji -inspektora Grzegorza Jacha, podczas Patosfery zaprezentowało całemu miastu umiejętność dobrej zabawy bez używek. W gali finałowej wszyscy mogli przekonać się, jak twórczo można realizować profilaktykę rówieśniczą i promować modę na życie wolne od uzależnień i przemocy. Nad bezpieczeństwem uczestników cały czas czuwali grodziscy policjanci.

Zorganizowanych zostało kilkanaście różnych warsztatów, od zajęć  z zakresu twórczego myślenia, poprzez różne style tańca, wokalne, plastykę, teatr, po sztuki walki i strzelectwo. Wśród naszych uczniów największym zainteresowaniem cieszyło się strzelectwo, hip- hop i malowanie na jedwabiu. Każdy coś odpowiedniego dla siebie znalazł. Wszyscy świetnie się bawili a efekty swojej pracy z instruktorami zaprezentowali na wieczornej gali finałowej.

Wyjątkowym elementem tegorocznego Przystanku była Patosfera. Wszyscy uczestnicy wyszli na ulice Milanówka, aby w radosny sposób przekonywać lokalną społeczność, że warto żyć bez uzależnień i przemocy i robić coś dobrego dla drugiego człowieka. Widowiskowy pochód poprowadził inspektor Grzegorz Jach- autor programu PaT.

Na czele pochodu, za bryczką z flagami programu i miasta, szły sympatyczne maskotki- milanowska wiewiórka i policyjny miś Grodziś.  Kulminacyjnym punktem Patosfery był odśpiewany hymn i zatańczony taniec PaTu- belgijka.

Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo podoba się naszym uczniom i chętnie uczestniczą w takich wyjazdach. Poznane tam formy wspólnej zabawy chętnie przenoszą do naszej szkoły i pokazują swoim kolegom i koleżankom. Dlatego PaT staje się w naszej szkole coraz bardziej popularny.