Macedonia (21-30 września 2011)

Pod koniec września Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” wyjechał do Macedonii, by reprezentować Polskę na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Skopje.

Na koncertach, w których uczestniczyło kilkanaście europejskich zespołów dziecięcych, obie grupy „Wyszkowa” zaprezentowały po kilka kompozycji ze swojego repertuaru, podbijając serca macedońskiej publiczności i zyskując uznanie organizatorów festiwalu.

Szczególnie mocno zapadną nam w pamięć miłe chwile spędzone z goszczącymi nas rodzinami dzieci z macedońskiego zespołu. Większość z nas pielęgnuje te przyjaźnie, regularnie pisując maile do rówieśników ze Skopje.

W drodze powrotnej sprawdziliśmy, czy woda w Adriatyku na chorwackim wybrzeżu jest o tej porze roku wystarczająco ciepła na kąpiel. Ważnym punktem trasy była też kilkugodzinna wizyta w Wiedniu, choć trzeba przyznać, że Kraków nocą też zrobił na nas ogromne wrażenie.

Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.