Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach gospodarzem IV Wyszkowskiego Dnia Nauki!

W Domu Kultury Hutnik  i na terenie Przedszkola nr 1 uczniowie gminnych gimnazjów zaprezentowali po raz kolejny wyniki projektów edukacyjnych, nad którymi pracowali w tym roku szkolnym.  Swoje stanowiska przygotowali też przedstawiciele szkół średnich z  Zespołu Szkół nr 1,  Zespołu Szkół  nr 2, Zespół Szkół nr 3 oraz I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Motywem przewodnim spotkania było  "Poznaję i rozwijam się przez sztukę" .

Nasi uczniowie pokazali następujące projekty:

"Czy wiesz, co jesz?" - opiekun Beata Książek G LN

"Czy kwasy i zasady są trudne? - gra dydaktyczna" - opiekun Beata Książek G LN

"Dzieło Jana Pawła II żyje - budujemy szkołę im. bł. Jana Pawła II w Togo" - opiekun Iwona Ochmańska G LN

Uczniowie z opiekunami przygotowali piękne stoiska otoczone pomysłowymi dekoracjami i pracami plastycznymi. Mamy twórczych i kreatywnych uczniów i ich nauczycieli. Stoiska zwiedziło ponad 600 uczniów i przedszkolaków Gminy Wyszków.

W tym roku po raz pierwszy gospodarzem Dnia Nauki było nasze gimnazjum i współorganizowało go z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim i   Doradcą  Metodycznym Gminy Wyszków Renatą Karsznią. W przygotowanie tego gminnego wydarzenia zaangażowanych było wielu naszych nauczycieli a wszelkimi poczynaniami sprawnie kierował dyrektor Krzysztof Ochmański. Pomagali tez uczniowie ze szkolnego  Koła Wolontariatu kierowanego przez Iwonę Ochmańską.

Uroczystość poprowadzili: dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole -  Nowinach  Krzysztof Ochmański oraz Doradca Metodyczny Gminy Wyszków Renata Karsznia.  W Dniu Nauki wzięło udział wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych i zaproszeni goście. Wśród nich profesor oświaty, pani Marzena Kędra- Nauczyciel Roku 2012 – która spotkała się z nauczycielami i opowiedziała o osiągnięciach kierowanej przez siebie szkoły i nowatorskich metodach pracy z uczniami . Niesamowitą radość sprawił dzieciom przyjazd Centrum Nauki Kopernik.  Doświadczenia prowadzone przez animatorów o niskich temperaturach skupiały tłumy uczniów.

Szkoła nasza przygotowała dyplomy i upominki dla uczestników projektów i zaproszonych gości. Zadbała też dla nich o poczęstunek

Relacja z IV Wyszkowskiego Dnia Nauki na infowyszków.pl

link do relacji    http://infowyszkow.pl/film,702-IV_Wyszkowskie_Dni_Nauki_