XI PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

Szkoły noszące imię Jana Pawła II po raz jedenasty spotkały się w Częstochowie na „Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół”. W tych uroczystościach również od jedenastu lat uczestniczy Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach.

W tym roku uczestnicy dziękowali Bogu przed tronem Królowej Polski za dar beatyfikacji Jana Pawła II. To historyczne wydarzenie Rodzina Szkół im. JP II chce uczcić poprzez sfinansowanie budowy szkoły w Togo (Afryka), która będzie nosiła imię Błogosławionego Jana Pawła II. Każdy uczestnik pielgrzymki mógł wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie. Podobnie każda ze szkół może przeprowadzić na ten cel zbiórkę wśród swoich uczniów. Jest już około 1200 szkół noszących imię Jana Pawła II, z tego cztery poza granicami Polski. W tym roku na Jasną Górę wybrało się około 500. Wśród nich 53-osobowa grupa z Leszczydołu Nowin, której przewodniczył proboszcz parafii w Leszczydole Nowinach ks. Jan Soliwoda. Razem z dziećmi w pielgrzymce uczestniczyli też nauczyciele Teresa Przygoda, Iwona Ochmańska, Elżbieta Szymańska i Teresa Świderek. Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza św., odprawiona przez Duszpasterza Rodziny Ks. bp. Henryka Tomasika. Przypomniał on nauki głoszone przez Jana Pawła II. Wszyscy odmówili modlitwę różańcową. Został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do Ojca Świętego Benedykta XVI. Niesamowite wrażenie robił las uniesionych w górę rąk i wspólne śpiewanie ulubionych pieśni Jana Pawła. W Auli Jana Pawła II spotkali się przedstawiciele szkół ze Społeczną Radą Rodziny. Wysłuchali informacji o przeprowadzonych działaniach i podjętych przedsięwzięciach. Każdy z uczestników otrzymał znaczek pielgrzymki i różaniec misyjny. Wzmocnieni duchowo, z sercem przepełnionym radością ze wspólnego spotkania pielgrzymi z Leszczydołu Nowin powrócili do swojej szkoły, aby dalej zgłębiać nauki JP II.