Na wycieczkach miło płynie czas!

Uczniowie wraz z opiekunami opuścili szkolne mury i wyruszyli na wycieczki w ten przepiękny majowy czas.

Oddział przedszkolny postanowił odwiedzić Warszawę. Dzieci zwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały możliwość zobaczyć na żywo rzadkie gatunki zwierząt i poznać warunki w jakich żyją. Potem zawitały w niezwykle słodkie miejsce - do Manufaktury Cukierków. Tam  obejrzały  pokaz  ręcznego wykonywania słodyczy. Metoda taka była powszechna przed 400. laty. Zrobiły sobie małą przerwę w zwiedzaniu i udały się na lunch do Macdonalds,a. Wzmocnione fizycznie świetnie bawiły się na Sali Zabaw w Kolorado. Szczęśliwe- choć trochę zmęczone- powróciły do Leszczydołu- Nowin. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni Agnieszka Kowalska. W opiece pomagały jej panie: Joanna Abramczyk, Joanna Gąsiewska i Kinga Szymańska.

Klasy I – III ze swoimi wychowawczyniami : Jolantą Piątkowską, Jolantą Karaśkiewicz i Elżbietą Szymańską skierowały swe kroki na Stadion Narodowy, który dogłębnie zwiedzili i przeszli wraz z przewodnikiem Trasą Piłkarzy. Dalszym punktem programu był Teatr Guliwer, gdzie obejrzeli sztukę

„ORAJU! – czyli o tym co było , kiedy nic nie było”. Nie zabrakło też wizyty w Manufakturze Cukierków . A na koniec szaleństwa w Kolorado.

Klasa IV

Uczniowie z klasy IV też odwiedzili naszą stolicę. Jednak głównym punktem ich wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki. Zgromadzone tam eksponaty bardzo się uczniom podobały , bo dzięki nim zobaczyły poznały  urządzenia , których już się nie używa i można je zobaczyć tylko tam. Program zawierał też wizytę w Manufakturze Cukierków i w ZOO. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni, p. Teresa Świderek.

Pani Anna Skawska postanowiła swoich uczniów z klasy V zabrać do Centrum Nauki Kopernik. Dzieci nie tylko zwiedziły centrum ale też obejrzały w Planetarium wspaniałe widowisko w formacie 3D – „Na skrzydłach marzeń”. W programie znalazł się też Ogród Zoologiczny, Biblioteka Uniwersytecka i założone na jej dachu ogrody. Był też spacer po Starym Mieście, gdzie uczniowie zobaczyli Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta. Niewątpliwą atrakcją była wizyta w tym dniu w Warszawie prezydenta USA Baracka Obamy. Miasto było pięknie udekorowane i wszędzie mnóstwo ochrony. Dzieci na pewno długo to zapamiętają.