Gminny Konkurs Matematyczny – „Liczę na 6 z plusem”

Już po raz V w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach odbył Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”.

Jest on skierowany do uczniów z klas IV.  Jego celem jest rozwijanie zainteresowań  matematycznych.  W konkursie bierze udział po dwóch uczniów ze szkoły. W tym roku zmierzyli się uczniowie z sześciu szkół z gminy Wyszków

Z matematyką zmagali się reprezentanci SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 5 w  Wyszkowie, SP w Rybnie, w Lucynowie  i w Leszczydole Nowinach. Uczniowie otrzymali do rozwiązania 20 zadań  otwartych i zamkniętych. Na ich wykonanie mieli 75 minut. Dzieci musiały wykazać się znajomością treści zawartych w programie nauczania klasy IV i logicznym myśleniem. Zadania ułożyły organizatorki konkursu – Adriana Rozenek i Anna Suchta.

Jurorzy, wyłonieni spośród opiekunów uczestniczących w konkursie uczniów, przyznali I miejsce Aleksandrowi Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Na II miejscu uplasowało się 2 uczniów: Hubert Łada ze Szkoły Podst. nr 1 w Wyszkowie i Piotr Zaniewski ze Szkoły Podstawowej nr 2. Reprezentant gospodarzy Jonatan Gajewski zajął III miejsce.

Patronat nad konkursem objął burmistrz Gminy Wyszków Grzegorz Nowosielski. Gmina była też fundatorem nagród. Laureaci otrzymali upominki i dyplomy. Odebrali je z rąk dyrektora szkoły Krzysztofa Ochmańskiego i organizatorek konkursu.