Gimnazjaliści na gminnych obchodach Święta Europy

Do obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej przyłączyła się również gmina Wyszków. Z tej okazji w Gimnazjum nr 2 odbyło się Święto Europy, które  w Wyszkowie zorganizowano pod honorowym patronatem wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego. Udział w wydarzeniu wzięli także Ambasador Malty w Polsce Pierre Clive Agius oraz eurodeputowany Jarosław Kalinowski. Uczniowie gimnazjów prezentowali kraje unii.

Gościli też tam nasi uczniowie. 3. osobowe drużyny z poszczególnych klas przygotowały i prezentowały w Wyszkowie jeden kraj.

Klasa I (Hanna Skawska, Ola Wielkowska , Oskar Żuchowski) przedstawiała Słowację.

Klasa II (Martyna Ochmańska, Jagoda Skawska, Bartek Subzda) Rumunię.

A klasa III (Natalia Kowalska, Rafał Wyrzykowski i Daniel Wiśniewski) Słowenię.

„Turysto przyjedź do Słowenii, a odpoczniesz sobie

Dużo będziesz miał tu słońca, przyrzekam ja tobie…)

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń (B. Książek, T. Przygody i A. Rozenek) przygotowali drzewka, na których zawiesili karteczki i zakładki z ciekawostkami o swoich krajach. Wykonali flagi, wizytówki  i piękne zdjęcia ukazujące dany kraj. Była też narodowa muzyka i degustacja  słodkich przysmaków. Każdy założył ubrania w barwach narodowych. A na uroczystości barwnie opowiedzieli gościom i kolegom z gimnazjów gminy Wyszków o prezentowanych krajach.