Z Policją o bezpieczeństwie

Na zaproszenie pedagog p. Iwony Ochmańskiej do uczniów Szkoły Podstawowej w Leszczydole – Nowinach przyjechali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. To już kolejne takie spotkanie . Tym razem jego uczestnikami były klasy I – III.

Wcześniej z policją spotkało się gimnazjum i uczniowie klas IV – VI. Tematyka spotkań z uczniami szkoły podstawowej związana była z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu, szczególnie podczas ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nie na drodze oraz o sposobach ich unikania. Został też poruszony temat bezpańskich pozostawionych bez opieki psów. Uczniowie uczyli się ochrony przed ich atakiem. Sierżant Monika Rogalska – Suska poinformowała też o bezpiecznym zachowaniu dzieci, które zostają nieraz same w domu. Jak powinny się wtedy zachować, komu mogą otworzyć drzwi?  Uczniowie otrzymali wiele cennych informacji, które mogą się przydać.

Jeśli będziesz w potrzebie, dzwoń:

Europejski Numer Alarmowy – 112

Pogotowie Ratunkowe – 999