Koncert z okazji X-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” założony przed laty przez Wacława Główczyka w Wyszkowie i działający tam przy różnych placówkach z różnym powodzeniem, doczekał się pewnej stabilizacji we wrześniu 2001 roku, kiedy to założyciel Zespołu wznowił jego działalność w naszej szkole w Leszczydole Nowinach. Od tamtej pory minęło już 10 lat. Kierownictwo, kadra, dawni i obecni tancerze Zespołu oraz ich rodzice postanowili uczcić tę okazję galowym koncertem w „Hutniku”, połączonym z wystawą zdjęć i pamiątek zgromadzonych przez te lata przez „Wyszków”, a także symboliczną imprezą integracyjną.

W czasie koncertu Zespół zaprezentował trwające ponad godzinę barwne widowisko złożone z piosenek, tańców, zabaw ludowych i obrazków scenicznych z różnych regionów naszego kraju. Niespodzianką był występ grupy oldbojów – absolwentów Zespołu, którzy zatańczyli przygotowanego specjalnie na tę okazję Poloneza w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego. Nie zabrakło owacji, kwiatów i przemówień pełnych gratulacji, podziękowań, życzeń, obietnic... Ważnym faktem jest to, że koncert był bacznie obserwowany przez ekspertów z Polskiej Sekcji CIOFF, weryfikującej zespoły do udziału w imprezach międzynarodowych. Wysoko ocenili oni poziom naszego Zespołu, przyznając mu po raz kolejny certyfikat, a tym samym prawo do reprezentowania kraju na zagranicznych festiwalach folklorystycznych w ciągu następnych kilku lat.

Gratulujemy i życzymy naszym artystom kolejnych udanych dziesięcioleci!