Nasze projekty na III Wyszkowskim Dniu Nauki 04.06.2013r

Dyrektor zespołu szkół Krzysztof Ochmański, grupa nauczycieli i uczniów reprezentowała naszą szkołę na Gminnym Dniu Nauki w Rybienku Leśnym.

Uczniowie klasy II prezentowali przygotowane przez siebie projekty. Naszą szkołę reprezentowały 3 projekty: „Co nam zostało z tamtych lat?” przygotowane przez K. Szustaka, T. Sitka, K. Pyśka, R. Wyrzykowskiego i B. Ćwika pod kierunkiem p. Teresy Przygody. „Za mundurem panny sznurem - czy warto zostać mundurowym?”- przygotowały go uczennice: N. Kowalska, P. Świeżek i M. Ochmańska. „ Jak żyć bez nadużyć?” – A. Seroka, D. Zając i D. Zając. Oba te projekty dziewczynki przygotowały pod kierunkiem p. Elżbiety Stokarskiej.

Grupa I pokazała  nagrany przez siebie film o Akcji pod Sieczychami, reklamowała w Biurze Podróży „Zośka Tour” wycieczki rowerowe promujące okolice Leszczydołu Nowin, rozdawała gazetki, a także prezentowała na żywo wojenne piosenki (K. Szustak grał na skrzypcach a p. Krystyna  Tarnarzewska śpiewała.)

Grupa II i III przygotowała plakaty, ankiety, albumy i zdjęcia o służbach mundurowych oraz pantomimę i prezentację multimedialną. Oczywiście grupy wystąpiły w strojach związanych tematycznie z ich prezentacjami.

Grupa naszych uczniów przygotowała stoisko z doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi, gdzie pod okiem swoich nauczycieli p. B. Książek i  p. C. Kuleszy pokazywała i zachęcała oglądających do zabawy nauką doświadczalną. Chemicy: D. Żuchowska, M. Ochmańska, J. Skawska. Fizycy: M. Kulesza, M. Sitek, M. Pyśk.

Projekty obejrzeli tez uczniowie klasy VI. Wykładowcy UKSW w Warszawie przygotowali dla nauczycieli ciekawe wykłady o motywowaniu uczniów do nauki.