Do szkoły w Leszczydole Nowinach zawitało Bractwo Rycerskie

Po raz kolejny do Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach przybyli członkowie Bractwa Rycerskiego z dalekiego Pomorza. Tym razem tematem ich historycznej lekcji były początki państwa polskiego -  czasy Piastów.

Przy pomocy licznych eksponatów z tamtego okresu starali się zainteresować zgromadzoną widownię wydarzeniami z tamtej epoki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, bo tym razem  nie musieli zdobywać swych wiadomości z książki. Co nieraz jest dla niektórych bardzo nużące. Trzeba przyznać, że zaangażowanie podczas lekcji mogło zdziwić niejednego czyli, że forma zajęć zaprezentowana przez członków bractwa wszystkim odpowiadała. Bo też nie zawsze można na lekcji przywdziać szaty Mieszka czy Dąbrówki, uczestniczyć w zaślubinach czy też stanąć do rycerskiego pojedynku. A tu mieli taka możliwość.  Ta wspólna zabawa pozwoliła uczniom poznać najważniejsze wydarzenia z tamtej epoki. W dobie gier komputerowych i anten satelitarnych trzeba ciągle poszukiwać nowych form przekazu, bo tego od nas coraz częściej oczekują uczniowie.  Jak się okazało, ten rodzaj przekazu spełnił oczekiwania uczniów.