2 kwietnia 2005 odszedł do Domu Ojca…

Minęła kolejna rocznica śmierci Patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Jego postać, myśli i słowa towarzyszą nam w codziennej pracy. Staramy się aby cała nasza społeczność szkolna ciągle o nim pamiętała. I znów w zadumie i z powagą spędziliśmy kwietniowy dzień. W jego specyficzny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy I gimnazjum, którzy pod kierunkiem katechetki Bogusławy Gemzy przedstawili ciekawy program artystyczny. Relacja reporterska przybliżyła nam postać wielkiego Rodaka. Dzieci wcieliły się w różne postacie – nauczycielki, uczennicy, dziennikarki a nawet górala ze Szczawnicy.

W niezwykle ciepły sposób opowiedziały o różnych etapach życia Karola Wojtyły. Zgromadzonej widowni taka forma przekazu bardzo się spodobała, bo widać było, że z uwagą obserwują przedstawiane wydarzenia. O stronę muzyczną zadbały dziewczęta z klasy III i przy akompaniamencie gitar wykonały kilka ulubionych pieśni Jana Pawła II. Po programie artystycznym dyrektor Krzysztof Ochmański i przedstawiciele uczniów – Sylwia Grzegorczyk i Dawid Rojek zapalili znicze pod pomnikiem patrona. Nie ma Go już wśród nas, ale żywa jest pamięć o Nim i Jego słowach.