EkoWalentynki czyli kochamy recykling

Koło Wolontariatu pod kierunkiem p. Iwony Ochmańskiej zorganizowało w szkole akcję EkoWalentynki.

Rozpoczęła się ona 14.02.2019 roku w dniu zakochanych, a trwała do 22 kwietnia czyli do Dnia Ziemi.  Akcja została podsumowana 10 czerwca 2019 roku. Umieszczona na korytarzu gazetka informowała o celu i przebiegu działań. Członkowie wolontariatu rozdawali czekoladki i lizaki w kształcie serca w zamian za przynoszone zużyte baterie. Za 15 baterii uczniowie otrzymywali 1 mały lizak, za 70 duży, a za 200 baterii czekoladki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zbierając baterie i elektroodpady uczniowie uczyli się dbać o swoje środowisko, a tym bardziej nie zanieczyszczać go. Najwięcej baterii zebrał  Szymon Ferencz z klasy „0”- około 1000 sztuk. Z klas starszych niekwestionowanym zwycięzcą został Krzysztof Kamiński uczeń klasy III gimnazjum – około 900 sztuk.  Razem wolontariuszom udało się zebrać pięć pojemników baterii i drobny zużyty sprzęt elektroniczny.