Zakończenie roku szkolnego dla klasy III Gimnazjum

17 czerwca 2019 roku uczniowie klasy III gimnazjum uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019. To historyczny moment dla wszystkich gimnazjalistów. To już ostatni rocznik.

Likwidacja gimnazjów stała się faktem historycznym. Pan dyrektor Krzysztof Ochmański podsumował wyniki nauczania i zachowania uczniów. Podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za pracę w bieżącym roku szkolnym. Była część artystyczna, film z życia gimnazjalnego i prezentacja multimedialna ze zdjęciami uczniów. Nie zabrakło chwil radości, a nawet wzruszeń z łezką w oku.

Wychowawczyni p. Aneta Godleś po raz ostatni przeczytała listę obecności gimnazjalistów. Uroczystość prowadzili uczniowie Maria Winkler i Wiktor Mikołajczyk. Wszystkich powitał p. dyrektor. Podziękował za całoroczną pracę i życzył uczniom wszystkiego najlepszego na nowej drodze, która się przed nimi otwiera. Wyniki nauczania, zachowania, osiągnięcia i sukcesy podsumowała p. A. Godleś. Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli: Kornelia Żmijewska, Jan Książek, Julia Ochmańska, Martyna Tarnarzewska, Wiktor Mikołajczyk, Hubert Aksamitowski, Maria Winkler, Katarzyna Kowalska i Zuzanna Damętka. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Najwięcej punktów z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego zdobyli: Kornelia Żmijewska, Julia Ochmańska, Hubert Aksamitowski, Wiktor Mikołajczyk.

Po najwyższe laury w konkursach sięgnęli: Julia Ochmańska, Maria Winkler, Wiktor Mikołajczyk.

Najlepszą frekwencją może poszczycić się Karolina Zięba.

Podziękowania otrzymali też:

Julia Ochmańska i Karolina Zięba – za pracę w samorządzie uczniowskim.

Krzysztof Kamiński i Bartosz Pomaski – za obsługę sprzętu muzycznego na uroczystościach szkolnych i środowiskowych.

Zuzanna Idzkiewicz, Magdalena Krawczyk, Natalia Mazurkiewicz, Karolina Zięba, Hubert Aksamitowski, Wiktor Mikołajczyk – za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.

Większość uczniów z klasy III aktywnie działała w Kole Wolontariatu i w programie Wychowanie i Profilaktyka. I za tę bezinteresowną działalność otrzymali serdeczne podziękowanie.

Rodzice otrzymali też podziękowania za pracę na rzecz klasy i szkoły. W imieniu rady rodziców głos zabrała przewodnicząca p. Ilona Aksamitowska.

Gimnazjaliści serdeczne słowa skierowali w stronę dyrektora, swojej wychowawczyni i innych nauczycieli. Rodzicom podziękowali za opiekę, wsparcie i troskę. Nie zabrakło podziękowań dla młodszych kolegów i koleżanek. Część artystyczna była pełna wspomnień i nostalgii w myśl słów – Ale to już było i nie będzie więcej……. Dopiero słodki tort od rodziców osłodził nieco te chwile rozstania i zakończenia pewnego etapu wędrówki. Którą wybrać drogę? Ty tylko mnie poprowadź Panie mój – zaśpiewali uczniowie! Powodzenia!