Marysia Winkler laureatem konkursu kuratoryjnego

25 kwietnia 2019 roku Marysia Winkler uczennica III klasy gimnazjum odebrała nagrodę w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Uzyskała tytuł laureata kuratoryjnego konkursu o papieżu Polaku, zorganizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Konkurs nosił tytuł „Jan Paweł II – papież wolności”. Wzięło w nim udział 1500 uczniów z województwa mazowieckiego. Temat nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Celina Kulesza.

Zanim Marysia zdobyła zaszczytne miano laureata konkursu o zasięgu wojewódzkim musiała przeczytać całkiem pokaźny zbiór wskazanej przez organizatorów lektury i pokonać innych uczestników. Co nie było takie proste, bo w etapie wojewódzkim rywalizowało o zwycięstwo ponad 300 osób. Zanim dotarła do III etapu wygrała etap szkolny. Wzięło w nim udział 5 gimnazjalistów. Miał on formę pisemną.

W etapie rejonowym test składał się z dwóch części – 18 pytań zamkniętych i 3 otwartych. Zdobyła 90 % punktów i przeszła do etapu wojewódzkiego. Tu jej zadaniem było napisać opowiadanie lub rozprawkę związaną z tematem przewodnim „ Ku źródłom wolności”. I udało się. Została laureatem i otrzymała dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia gimnazjum.