Święty Mikołaj u nas w szkole

Święty Mikołaj o nas nie zapomniał

12 stycznia 2019 roku przybył do naszej szkoły z workami pełnymi prezentów Św. Mikołaj.  Na szczęście śniegu było dużo i bez problemu dotarł z dalekiej Laponii. Towarzyszyła mu Śnieżynka i Elf. Największą radość sprawił najmłodszym dzieciom. Specjalnie dla niego samorząd uczniowski i młodzież z programu „Wychowanie i Profilaktyka” pięknie udekorowali salę gimnastyczną.

Była dyskoteka, a wodzirejem był  Pan Sprężynka.  Organizował też dla najmłodszych uczniów ciekawe zabawy taneczne i konkursy.  Bardzo się to wszystkim podobało i chętnie w nich uczestniczyli. W ramach programu WIP uczniowie starszych  klas szkoły podstawowej i gimnazjum, absolwenci naszej szkoły i gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie i członkowie Teatru „Farsa”świetnie się bawili przy dyskotekowych rytmach profesjonalnego didżeja. Te wszystkie atrakcje przygotowali dla dzieci rodzice, dyr. Krzysztof Ochmański, samorząd uczniowski  z p. Anetą Godleś i młodzież z programu WiP pod kierunkiem swojego opiekuna pedagog Iwony Ochmańskiej. Do wizyty Mikołaja dzieci bawił zaproszony przez radę rodziców Pan Sprężynka, a potem parkiet  sali gimnastycznej należał przez kilka godzin do młodzieży WiPowskiej i ich gości. Mikołaj przybył na specjalne zaproszenie i przy wsparciu finansowym rady rodziców. Spakować Mikołajowi prezenty pomógł szkolny wolontariat. Kto dotarł w sobotnie popołudnie do szkoły na pewno miło spędził czas.