Odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Wyszkowie

Uczniowie klas 0 – III 4 i 5 grudnia poznawali pracę strażaków. W tym celu odwiedzili siedzibę straży pożarnej. Byli też w kinie a nawet zobaczyli słynną w Wyszkowie ławeczkę Jerzego Różyckiego.

Podczas wizyty w budynku straży dowiedzieli się na czym polega praca strażaka i jak ważna jest ona dla każdego z nas. Czym się straż zajmuje, jak wygląda sama siedziba straży.  Zobaczyli sprzęt gaśniczy, wyposażenie strażaka i samochody, którymi spieszą nam na pomoc. W kinie studyjnym obejrzeli film „Poczta Świętego Mikołaja”. Podczas spaceru w parku miejskim podziwiali ławeczkę matematyka i kryptologa związanego z Wyszkowem. Jerzego Różyckiego. Wycieczkę zorganizowały panie: J. Piątkowska, A. Kowalska, J. Karaśkiewicz i E. Szymańska.